Netia zostaje w kompleksie Marynarska Business Park

Netia zostaje w kompleksie Marynarska Business Park

Warszawa
REKLAMA

Operator telekomunikacyjny Netia S.A. przedłużył umowę najmu ok. 13.000 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Marynarska Business Park w Warszawie. Podczas transakcji Heitman, działający w imieniu wynajmującego – funduszu inwestycyjnego Heitman European Property Partners IV, był reprezentowany przez firmę doradczą Cushman & Wakefield. Najemcy doradzała firma CBRE.

 

Marynarska Business Park składa się z czterech nowoczesnych budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu ok. 43 tys. mkw. Kompleks zlokalizowany jest przy ul. Taśmowej 7 na Służewcu Przemysłowym. Budowa ukończona została w 2008 r. Obiekt wyróżniony został licznymi nagrodami branżowymi, m.in. CEE Real Estate Quality Awards i CiJ Awards. Kompleks przeszedł w ubiegłym roku szereg prac modernizacyjnych – odświeżono części wspólne oraz teren na zewnątrz budynków. Marynarska Business Park uzyskał także certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM In-Use z oceną „bardzo dobry”.

 

Netia S.A. to jeden z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Dostarcza kompleksowe, zintegrowane i przyjazne użytkownikowi rozwiązania on-line. Netia posiada około 14 tys. km własnych światłowodowych sieci szkieletowych i metropolitalnych oraz kilka tysięcy kilometrów kanalizacji teletechnicznej i dysponuje sieciami metropolitalnymi w ponad 50 największych polskich miastach, posiadając łącznie ponad 70 tyś. węzłów sieciowych. W zasięgu sieci Grupy Netia jest około 70% budynków biurowych w Polsce.

 

„Dzięki modernizacji i dostosowaniu Marynarska Business Park do standardów BREEAM nasza firma zdecydowała się pozostać w dotychczasowej lokalizacji. Nie bez znaczenia był dla nas również fakt, że kompleks na Mokotowie jest już kojarzony z Netią, m.in. dzięki dobrej ekspozycji logo oraz nazwie własnej naszego budynku Netia Tower – mówi Anna Wilk, Kierownik Działu Nieruchomości i Administracji z Netia S.A.

 

„Cieszymy się, że firma Netia, największy najemca kompleksu, zdecydowała się na pozostanie z nami i przedłużenie umowy najmu. To dowód na to, że na konkurencyjnym rynku biurowym w stolicy nasz kompleks stanowi atrakcyjną ofertę dla najemców, dla których ważna jest wysoka jakość i prestiż obiektu oraz dobra lokalizacja” – mówi Izabela Kapil, Asset Manager Associate, Portfolio Management – Europe, Heitman.

REKLAMA

 

Joanna Kalinowska, zastępca dyrektora w dziale powierzchni biurowych CBRE, dodała: „Netia S.A. to wymagający Klient, poszukujący najnowocześniejszych rozwiązań. Przedłużenie umowy w budynku Marynarska Business Park pozwoli firmie na nową aranżację powierzchni oraz zastosowanie nowych strategii środowiska pracy. Mamy nadzieję, że zarówno pracownicy, jak i Klienci Netii będą bardzo zadowoleni”.

 

Firma CBRE doradzała Netii S.A. również przy wyborze nowej siedziby we Wrocławiu (4.000 mkw. w budynku West Forum).

 

Bartosz Włodarski, Kierownik ds. Usług Reprezentacji Wynajmujących z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield, powiedział: „Transakcja wymagała multidyscyplinarnego podejścia od wszystkich zaangażowanych stron. Cieszymy się z pomyślnie zakończonego procesu renegocjacji”.

 

W transakcji właściciela nieruchomości reprezentował Bartosz Włodarski z zespołem powierzchni biurowych Cushman & Wakefield, natomiast najemcę Joanna Kalinowska wraz z zespołem powierzchni biurowych CBRE.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA