Kończy się budowa drogi ekspresowej S3 na brakującym odcinku Polkowice – Lubin źródło: GDDKiA

Kończy się budowa drogi ekspresowej S3 na brakującym odcinku Polkowice – Lubin

ZDJĘCIA
REKLAMA
Wykonawca prowadzi wiele prac wykończeniowych oraz bitumicznych na zadaniu. Zaawansowanie rzeczowe robót wynosi już powyżej 90%, co oznacza, że termin udostępnienia trasy do ruchu zbliża się wielkimi krokami.
Wykonawca kontynuuje prace związane z realizacją robót bitumicznych na drogach dojazdowych, serwisowych oraz na trasie głównej. Obecnie trwa układanie nawierzchni na jezdni prawej od węzła Polkowice Północ do Lubin Północ, natomiast na jezdni lewej wykonywane będzie oznakowanie poziome. Dobiegają końca prace naprawcze związane z wadliwie zamontowanymi dylatacjami przez poprzedniego wykonawcę. Trwają prace związane z humusowaniem terenu, montażem barier energochłonnych oraz ogrodzeniem drogi ekspresowej. Niebawem montowane będą bariery linowe na przejazdach awaryjnych.
S3 - węzeł Lubin Północ, widok na rondo od strony włączenia DD323
S3 - w. Polkowice - widok na rondo i otaczarnię produkującą masy bitumiczne dla S3
S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami - w oddali po prawej teren pod MOP Lubin
S3 - rejon węzła Kaźmierzów - obiekty nad rowem i przejściem ekologicznym oraz zbiornik retencyjny
S3 - węzeł Polkowice Północ
REKLAMA
Niestety w ostatnim czasie, na budowie drogi ekspresowej S3 Lubin Północ - Polkowice Północ zdarzają się przykre incydenty, które związane są z kradzieżami kilkudziesięciu sztuk elementów infrastruktury drogowej, m.in. żeliwne kratki z drogowych studzienek czy włazy studni. Zniszczona i rozkradziona została także skrzynka rozdzielcza stacji transformatorowej na węźle Polkowice Północ. Zginęło kilkadziesiąt słupków ogrodzeniowych oraz uszkodzono siatkę ogrodzeniową o długości ok. 450 metrów bieżących. Każda grabież na budowie zgłaszana była do właściwej dla danego terenu Komendy Powiatowej Policji. Warto pamiętać, że tego typu kradzieże już na etapie użytkowania drogi wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego i mogą doprowadzić do wypadków.
Niemniej jednak na ten moment przykre sytuacje związane z kradzieżami nie wpływają na planowany w połowie listopada br. termin oddania do ruchu drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem.
S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami - w oddali po prawej teren pod MOP Lubin
S3 widok na węzeł Lubin Północ w kierunku północnym
S3 - wiadukt nad S3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami - droga do m. Szklary Górne
S3 - węzeł Polkowice Północ
Źródło + zdjęcia: GDDKiA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA