Budowa Trasy Łagiewnickiej startuje pod koniec lutego 2018 roku

Budowa Trasy Łagiewnickiej startuje pod koniec lutego 2018 roku

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Pod koniec lutego 2018 roku rozpocznie się budowa Trasy Łagiewnickiej. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex. Budowa nowej trasy wraz z linią tramwajową ma się zakończyć w czwartym kwartale 2020 roku.

Budowa nowej trasy tzw. trzeciej obwodnicy miasta, w skład której wchodzą odcinki Łagiewnicki, Pychowicki i Zwierzyniecki, rozpocznie się odcinkiem Trasy Łagiewnickiej od przebudowy pętli tramwajowej na Kurdwanowie, wymiany całego torowiska wraz z trakcją oraz budową nowego rozjazdu w stronę ulicy Zakopiańskiej. Prace związane z przebudową pętli zakończą się 30 września 2018 roku.
Trasa Łagiewnicka przebiegać będzie od skrzyżowania ulic Beskidzkiej, Halszki i Wincentego Witosa do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego. Długość połączenia drogowego to 3,5-kilometrowy odcinek, w ramach którego powstanie również linia tramwajowa poprowadzona częściowo tunelem o długości 2,5 km. Nowa trasa połączy osiedla Wola Duchacka i Kurdwanów z ulicą Zakopiańską oraz osiedle Ruczaj.
REKLAMA
Budowa nowej trasy rozpocznie się 22 lutego 2018 roku, pierwszy etap inwestycji czyli przebudowa pętli tramwajowej zakończyć się powinna 30 września 2018 r. A ostatni robotnicy Trasy Łagiewnickiej opuszczą budowę 31 grudnia 2020 roku.
Koszt całej inwestycji to 802 mln złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA