Kraków: Duo Residence – rusza po latach nadbudowa zabytkowych kamienic nad Wisłą źródło: materiały inwestora

Kraków: Duo Residence – rusza po latach nadbudowa zabytkowych kamienic nad Wisłą

WIZUALIZACJE
REKLAMA
Poprzedni inwestor chciał skończyć przebudowę dwóch budynków już ponad rok temu. Nowy, Eko Park, oferuje przeszło 30 apartamentów, w tym pentouse z prawie stumetrowym tarasem. – Miejsce zapomniane i opuszczone odzyska swoją dawną świetność – zapowiada krakowski deweloper.
Kamienice przy ulicy Tadeusza Kościuszki 60 i 62 na krakowskim Salwatorze, w dzielnicy Zwierzyniec, znajdują się w ewidencji zabytków. Jedna powstała w1910 roku, a druga (jako Dom Opatrzności Bożej) w 1911 r. Firma Centre Estate Sp. z o.o. planowała rozpocząć ich przebudowę i nadbudowę w październiku 2015 roku, a skończyć trzy lata później. Nie zaczęła jednak remontu.
Inwestycję przejął Eko Park S.A. Wystartował z rewitalizacją 4 listopada 2019 roku, która ma potrwać do 30 września 2021 r. W I kwartale 2022 roku lokale powinny trafić do użytku. Projekt przygotowała krakowska pracownia ABP Autorskie Biuro Projektowe s.c. Tadeusz Półchłopek Bernadetta Półchłopek-Szczygieł.
Prace konserwatorskie obejmują między innymi renowację elewacji frontowych i ich wystroju – wyjaśnia deweloper. – Wśród elementów charakterystycznych znajduje się Oko Opatrzności widniejące nad wejściem. Miejsce zapomniane i opuszczone odzyska swoją dawną świetność.
fot. Damian Daraż

Nowe życie stuletnich zabytków

REKLAMA
Obie kamienice są piętrowe. Duo Residence będzie sześciokondygnacyjnym (w tym jedna podziemna) budynkiem z 35 apartamentami o metrażach 44-172 mkw. W ofercie są penthouse’y – do największego przynależy 93-metrowy taras. Wysokość pomieszczeń wynosi 2,6-2,8 m. Mieszkańcy skorzystają z recepcji, windy i miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Teren inwestycji będzie ogrodzony i monitorowany.
Od strony rzeki zastosowane będą nowoczesne formy architektoniczne zainspirowane ponadczasowym stylem Bauhaus. Natomiast fasada od strony ulicy będzie nawiązywać do XIX-wiecznej zabudowy Salwatora – zapewnia Eko Park. – Projekt zakłada zachowanie pozostałości historycznych wzbogacając je o funkcjonalną zabudowę mieszkaniową z przeszkleniami i tarasami widokowymi od strony Wisły.
Zdjęcia i wizualizacje są dostępne w galerii.

Nowe apartamenty od Urby

Na Salwator postawiła także Urba Sp. z o.o. W październiku donosiliśmy o inwestycji wprowadzonej przez nią do sprzedaży. Kasztelańska 22 to trzypiętrowa kamienica z blisko 30 apartamentami. Metraże sięgają niespełna 75 mkw. Dostępne są nie tylko balkony, ale i ogródki.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA