Pierwszy z budynków Fabryki Czekolady już w stanie surowym

Pierwszy z budynków Fabryki Czekolady już w stanie surowym

Kraków
REKLAMA

Zakończył się najważniejszy etap budowy pierwszego z budynków nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego Fabryka Czekolady na terenie dawnego zakładu ZPC Wawel w Krakowie.  Obiekt przy ulicy Wrocławskiej znajduje się już stanie surowym, a nad jego dachem góruje wiecha. To znak, że  rozpoczął się kolejny etap inwestycji Grupy GEO – prace wykończeniowe.

 

- Cieszy nas fakt, że realizacja pierwszego etapu inwestycji, która łączy zabytkowy, przemysłowy charakter Krowodrzy z nowoczesną architekturą, przebiega tak szybko – mówi Agnieszka Glanowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Developerskiej GEO. - Nie minął rok, a budynek już jest widoczny z daleka. Myślę, że już niedługo spotkamy się ponownie w Fabryce Czekolady, by oddać budynek do użytku mieszkańcom oraz na uroczystości rozpoczęcia kolejnych etapów budowy kompleksu. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest na przyszły rok.
 

REKLAMA

Kompleks mieszkaniowy na Fabryka Czekolady usytuowany jest u zbiegu ulic Wrocławskiej i Łokietka w dzielnicy Krowodrza. Miejsce to uznawane jest obecnie przez mieszkańców Krakowa za jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji w mieście. Inwestycja powstaje na byłym terenie ZPC Wawel, co zainspirowało dewelopera do zachowania wyjątkowego klimatu tego miejsca. Elewacja jednego z budynków odtwarzać będzie fragmenty historycznej zabudowy, w tym zawierać autentyczne elementy z przedwojennych czasów fabryki Piaseckiego. Nawiązaniem do pięknej historii będą także wyłonione w konkursie fotografie czekolady w częściach wspólnych budynków mieszkalnych, a także wkomponowane między budynkami autentyczne, odrestaurowane maszyny służące do produkcji czekolady.


W Fabryce Czekolady powstanie ponad 200 lokali mieszkalnych oraz dodatkowo obiekty usługowe. W pierwszym etapie zrealizowanych zostanie 66 lokali mieszkalnych, nazwanych w zależności od metrażu: „Czekoladkami” (pow. ok. 37 mkw.), „Pralinkami” (pow. ok. 48-58 mkw.), „Ptasimi mleczkami” (pow. ok. 66-81 mkw.) oraz „Truflami” (pow. ok. 96-120 mkw.). Wszystkie mieszkania krowoderskiego kompleksu posiadać będą balkony. Do części lokali parterowych przynależeć będą również ogródki. Dla najmłodszych mieszkańców Fabryki Czekolady architekci zaprojektowali plac zabaw. Teren całej inwestycji zostanie ogrodzony. Zakończenie pierwszego etapu budowy planowane jest na początek 2013 roku. Metr kwadratowy brutto w tej inwestycji dostępny jest już od 6390 zł za mkw.


- Fabryka Czekolady będzie przykładem realizacji Osiedla Marzeń, gdzie tradycja splata się z nowoczesnością – tłumaczy Agnieszka Glanowska. - Każdy szczegół będzie pieczołowicie
dopracowany. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji szereg nowoczesnych udogodnień, m.in. komunikacyjne łącza światłowodowe w lokalach, internet bezprzewodowy, dyskretną muzykę w windzie. Fabryka Czekolady będzie posiadać spójny, całościowy system identyfikacji wizualnej, który w sposób przyjazny, za sprawą indywidualnego kodu kolorystycznego, będzie odróżniać od siebie poszczególne klatki schodowe w budynkach. W planach mamy również stworzenie wewnętrznej oczyszczalni wody, dzięki której będzie można bezpiecznie pić smaczną i czystą wodę prosto z kranu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA