Kraków: Osiedle mieszkaniowe Przyzby-Zalesie gotowe. Oddano 5 kolejnych budynkówfot. Damian Daraż

Kraków: Osiedle mieszkaniowe Przyzby-Zalesie gotowe. Oddano 5 kolejnych budynków

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Inwestycja była podzielona na dwa etapy – łącznie oddano do użytku 357 mieszkań komunalnych. W poniedziałek do Zarządu Budynków Komunalnych przekazano lokale, które zostały zbudowane w II etapie. Mieszkania są gotowe do zamieszkania.
Osiedle Przyzby-Zalesie to jedna z największych inwestycji tego typu, realizowana przez miasto Kraków. Pierwszy etap obejmował 179 mieszkań, które zostały oddane do użytku w IV kwartale 2019 roku. Zbudowano wówczas cztery budynki oraz jeden budynek z dodatkową funkcją usługowo-mieszkalną. 14 września zakończono II etap budowy osiedla – do ZBK przekazano kolejnych 178 lokali umiejscowionych w pięciu nowych budynkach. Mieszkania są gotowe do użytkowania. Ich standard znacząco różni się od lokali deweloperskich – nie zostały one oddane w stanie surowym.
Prace przy budowie nowego osiedla Przyzby-Zalesie rozpoczęły się w 2017 roku. W jego skład wchodzi 37 lokali o powierzchni ok. 25 mkw. (pokój + aneks kuchenny), 177 mieszkań z 1-pokojowych z osobną kuchnią, 107 mieszkań 2-pokojowych oraz 36 lokali 3-pokojowych. 20 mieszkań ma być docelowo przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie osiedla znajduje się plac zabaw oraz miejsca postojowe dla mieszkańców. W jednym z budynków znajduje się publiczna biblioteka, a także żłobek, który pomieści 52 dzieci.
REKLAMA
Podobna inwestycja realizowana jest na Nowej Hucie – tam do użytku trafi 165 mieszkań.
fot. Damian Daraż

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA