Kraków: PKP PLK przebuduje wiadukt kolejowy na Zabłociu, będą utrudnienia dla kierowców

Kraków: PKP PLK przebuduje wiadukt kolejowy na Zabłociu, będą utrudnienia dla kierowców

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
W ramach przebudowy linii kolejowej E30, tzw. trasy średnicowej, PKP PLK przebuduje wysłużony już wiadukt kolejowy nad ulicą Dekerta na Krakowskim Zabłociu. Wiązać się to będzie ze zmianami organizacji ruchu i utrudnieniami dla kierowców.

Obecny wiadukt będzie zastąpiony zupełnie nowym większym i szerszym obiektem, znajdą się na nim cztery tory kolejowe. Obiekt będzie masywny i jednoprzęsłowy. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na trzeci kwartał 2020 roku.
Utrudnienia

Prace budowlane wiązać się będą z licznymi zmianami w komunikacji. Od wtorku 16 styczna bezpośrednio pod wiaduktem na skrzyżowaniu ulic Dekerta i Romanowicza obowiązuje zmieniona organizacja ruchu, w stronę ulicy Klimeckiego dozwolony jest ruch dwukierunkowy. Zakaz ruchu włącznie z chodnikiem obowiązuje w stronę ulicy Limanowskiego.
REKLAMA
Wykonawcom inwestycji zależy na ciągłym utrzymaniem ruchu na trasie Kraków Główny - Kraków Płaszów. W pierwszym etapie prac dobudują obok istniejącej przeprawy bliźniaczą część wiaduktu, wraz z torami i trakcją, wpuszczą na niego pociągi, a w drugim przebuduje istniejący obiekt.     

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA