Kraków: Przestrzenie Banacha – Buma rusza z etapowaną inwestycją na Prądniku Białym źródło: materiały inwestora

Kraków: Przestrzenie Banacha – Buma rusza z etapowaną inwestycją na Prądniku Białym

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Nowe osiedle powstanie w rejonie ulicy Stefana Banacha. Krakowski deweloper zbuduje na początek trzy budynki wielorodzinne z ponad 130 mieszkaniami, a także ogólnodostępny pak. Z każdą kolejną fazą będzie wzbogacał infrastrukturę m.in. o place zabaw.
Grupa Buma wprowadziła 16 października do oferty inwestycję przy ul. Banacha na krakowskim Prądniku Białym. Ceny ustaliła na poziomie 293 080-754 200 zł (6 500-9 100 zł/mkw.). Z budową chce wystartować jeszcze w tym roku, a oddać pierwsze lokale do użytku – w IV kwartale 2021 r.
Osiedle powstanie na przewiewnym wzniesieniu, które gwarantuje nie tylko dobre widoki, ale też dużo lepszą wentylację – zapowiada inwestor.

Z czasem będzie przybywać nie tylko lokali

Przestrzenie Banacha (nazwa pochodzi od Stefana Banacha, krakowskiego matematyka) są kilkuetapowym osiedlem rozplanowanym na kształt litery X. W pierwszej fazie  powstaną trzy pięciopiętrowe budynki wielorodzinne. Znajdą się w nich 133 mieszkania: 6 jedno- (36 mkw.), 66 dwu- (34-52 mkw.), 45 trzy- (52-71 mkw.) i 16 czteropokojowe (72-94 mkw.). Będą do nich przynależeć ogródki, tarasy, loggie lub balkony. Wysokość pomieszczeń wyniesie 2,63 m.
Pod każdym z obiektów Buma zaplanowała garaż podziemny z miejscami parkingowymi i komórkami lokatorskimi. Przewidziała też lokale usługowe, zewnętrzne stanowiska dla gości, punkt ładowania samochodów elektrycznych, a także przestrzeń dla rowerów – stojaki, wiaty oraz stację naprawy. Ponadto zrealizuje w pierwszym etapie park im. Stefana Banacha. W kolejnych fazach rozbuduje infrastrukturę m.in. o place zabaw, miejsce aktywności dla młodzieży, przestrzeń relaksu i ścieżki biegowe.
Więcej wizualizacji w galerii.

Jeszcze więcej mieszkań

REKLAMA
W okolicy powstaną jeszcze m.in. dwie nowe inwestycje. W ubiegłym miesiącu donosiliśmy, że Sento S.A. poszerzył ofertę o przygotowywany projekt przy ul. Macieja Słomczyńskiego. Na osiedle SenTOTU złożą się dwa pięciopiętrowe budynki wielorodzinne z prawie 140 lokalami mieszkalnymi i usługowymi.
Materiały Inwestora
Przy tej samej ulicy na Górce Narodowej zainwestował Wisdomic Sp. z o.o. Realizuje pięciopiętrowy apartamentowiec Wisdomic Elixir. Znajdzie się w nim kilkanaście trzy- i czteropokojowych mieszkań o metrażach do 57 mkw. Istnieje jednak możliwość łączenia lokali, uzyskując powierzchnię do 93 mkw. Miejsca parkingowe zapewni dwupoziomowy garaż podziemny. O szczegółach pisaliśmy w sierpniu.
fot. Damian Daraż
materiały inwestora
W tym samym miesiącu informowaliśmy, że w innej części Prądnika Białego, przy ul. Chełmońskiego, prowadzi od lipca budowę Krak Estates Sp. z o.o. Sp. k. Nova Chełmońskiego jest trzypiętrową budowlą z przeszło 30 dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA