W Krakowie powstaje Rezydencja Rycerska

W Krakowie powstaje Rezydencja Rycerska

Kraków
REKLAMA

Rezydencja Rycerska to nowa inwestycja firmy deweloperskiej AVANCO powstająca u zbiegu ulic Konopnickiej i Sandomierskiej w Krakowie. W pięciopiętrowym budynku, nieopodal historycznego centrum miasta, powstanie 27 nowoczesnych mieszkań oraz 4 luksusowe apartamenty typu penthouse, otoczone tarasami. Z większości mieszkań i apartamentów rozciągać się będzie jedyny i niepowtarzalny widok na Zamek Królewski na Wawelu. Rezydencja bezpośrednio graniczyć będzie z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA. W bliskim sąsiedztwie budowane jest obecnie Centrum Konferencyjnym Krakowa. Oddanie inwestycji planowane jest na jesień 2014 roku.

Rezydencja Rycerska zlokalizowana będzie przy głównej arterii Krakowa, ul. Konopnickiej będącej przedłużeniem Alei Trzech Wieszczów, w bezpośrednim sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych, z widokiem na Zamek Królewski na Wawelu po drugiej stronie Wisły. Graniczyć będzie z światowej klasy architekturą budynku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA, wybitnego japońskiego architekta Araty Isozakiego oraz nowo powstającym Centrum Konferencyjnym Krakowa, przy Rondzie Grunwaldzkim, które oddane zostanie do użytku w lecie 2014 roku.


Strategiczna lokalizacja inwestycji w pobliżu Starego Miasta oraz Centrum Konferencyjnego daje możliwości korzystania zarówno z bogatej oferty kulturalnej Krakowa, jak i gospodarczego potencjału nowej inwestycji konferencyjnej, jej przyszłym mieszkańcom oraz osobom lub instytucjom wynajmującym owe lokale. W pobliżu ponadto znajduje się znaczący węzeł komunikacyjny, z licznymi przystankami autobusowymi i tramwajowymi (kierunki: wschód-zachód oraz północ-południe), pozwalający na łatwe dotarcie do budynku.


Pierwsze prace budowlane przy Rezydencji Rycerskiej, po uprzednim uporządkowaniu terenu, pracach rozbiórkowych i wycince drzew, ruszyły w listopadzie tego roku i rozpoczęły się od wykonania wykopu, obejmującego całą powierzchnię nieruchomości czyli 1263 m2. Niebawem wyłonią się z niego garaże rezydencji, z 28 stanowiskami.


–  Cały budynek będzie miał łącznie 6 kondygnacji, przy czym jedna z nich będzie kondygnacją podziemną – mówi Agata Zawadzka, Koordynator Projektu z ramienia inwestora. – Na parterze budynku, od ulicy Konopnickiej, znajdzie się część usługowa, z 4 lokalami komercyjnymi oraz hallem wejściowym, natomiast piętra od I do III będą kondygnacjami o rzutach powtarzalnych, po 9 mieszkań na każdym poziomie. Ostatnia kondygnacja mieszkalna – penthouse – została zaprojektowana odmiennie. Znajdą się tam łącznie 4 apartamenty, z czego dwa będą miały powierzchnie ponad 100 m2. Apartamenty będą otoczone tarasami, z których rozciągać się będzie niepowtarzalny widok na Wawel.

REKLAMA


Część mieszkalna budynku będzie całodobowo obsługiwana przez portiera. Budynek wyposażony zostanie w dwie windy: osobową, obsługującą poziomy od garażu podziemnego, po penthouse oraz samochodową działającą pomiędzy parterem a garażem podziemnym. Każde mieszkanie zostanie wyposażone w indywidualną instalację klimatyzacji.


Autorem projektu Rezydencji Rycerskiej jest Ludomir Książek, w którego pracowni architektonicznej Książek & Studencki Architekci została wykonana m.in. koncepcja loftów w Młynie na Zabłociu. Architekci za tę adaptację i rozbudowę Młyna nr 2 na lofty otrzymali nagrodę: Modernizacja Roku 2010. Kolejnymi, wybranymi z całokształtu działań architektonicznych pracowni, zaprojektowanych przez Ludomira Książka są między innymi budynek apartamentowy przy pl. Bohaterów Getta 3, budynek apartamentowy w zabudowie plombowej przy ul. Staromostowej/Celnej, zespół zabudowy mieszkalno-usługowej wielorodzinnej przy ul. Szenwalda/Dąbskiej, Centrum Handlowe Solvay Park, przy ul. Zakopiańskiej czy Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej przy ul. Bochenka.

 

Inwestorem Rezydencji Rycerskiej jest firma deweloperska AVANCO, która zrealizowała wcześniej ekskluzywny Dom pod Żaglami u stóp Wawelu, przy ul. Smoczej w Krakowie, Dom przy starym moście, przy ul. Staromostowej oraz Dom na Przystani, przy ul. Kościuszki, który nota bene został laureatem plebiscytu Kraków Mój Dom w roku 2007. Mieszkania realizowane obecnie w Rezydencji Rycerskiej będą oddane w standardzie deweloperskim, do indywidualnej aranżacji przez nabywców. Ich sprzedaż ruszyła w listopadzie tego roku, a pierwsze lokale zostały już zarezerwowane. Mieszkańcy wprowadzą się do nowych mieszkań już jesienią 2014 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA