DODAJ

Kraków: ZIS ogłosił drugi przetarg na basen olimpijski

Sport i rekreacja / Kraków
Kraków: ZIS ogłosił drugi
Damian Daraż
2018-04-13 17:49:01
Po pierwszym nieudanym przetargu na opracowanie projektu 50-metrowego basenu olimpijskiego z powodu zbyt wysokich ofert, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił drugi konkurs.

Do pierwszego przetargu zgłosiły się cztery firmy, dwie z nich zostały odrzucone z powodów formalnych, dwie pozostałe przewyższały kwotę, którą ZIS chce przeznaczyć na ten cel. Termin składania ofert ponownego konkursu mija z dniem 18 kwietnia.

ZIS chce ruszyć z budową w 2019 roku. Na ten rok w budżecie zarezerwowano na ten cel 800 tysięcy złotych. Poza przygotowaniem dokumentacji projektowej miejscy urzędnicy chcą w tym roku uzyskać pozwolenie budowlane. Koszt budowy szacowany jest na około 120 mln zł.

Planowany basen będzie pierwszym obiektem pływackim o wymiarach olimpijskich. Powstanie na miejskiej działce, tuż za budynkiem Zespołu Szkół Łączności, w miejscu gdzie obecnie mieści się boisko trawiaste, budynek jadalni i kuchni na potrzeby internatu, który zostanie rozebrany. Główne wejście z placem oraz wjazd znajdować się będzie przy ulicy Nowaczyńskiego.

Obiekt składać się będzie z trzech kondygnacji, w tym jedna podziemna, przeznaczona na garaż dla 60 samochodów, pomieszczenia techniczne oraz podbasen.

Na parterze obiektu zaplanowano dwie niecki basenowe, główna o wymiarach 50 na 26 m, posiadająca trójstrefowe ruchome dno, oraz druga treningowa o wym. 25 na 16 m. Przy głównym basenie, na którym będą mogły się rozgrywać zawody o randze międzynarodowej, powstanie trybuna na 850 widzów.

Na pierwszym piętrze zaplanowano część sportową z salami do ćwiczeń, bufet, łącznik z internatem, sale dydaktyczne, jadalnia oraz kuchnia na potrzeby mieszkańców internatu, która zastąpi tą rozebraną na potrzeby budowy i administrację.