DODAJ

Kraków: Miasto ogłosiło przetarg na nowy basen przy Eisenberga

Sport i rekreacja / Kraków
Kraków: Miasto ogłosiło przetarg
Damian Daraż
2018-03-30 19:09:24
Popadający w ruinę basen w centrum miasta wreszcie doczeka się odbudowy. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg na budowę nowych pływalni. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2020 rok.

Śródmiejski Ośrodek Sportu "Krakowianka", mieszczący się przy ulicy Einserberga, jest znany również jako "Polfa". Od wielu lat popada w ruinę, to co już z niego  zostało nadaje się jedynie do rozbiórki. Przez wiele lat miasto próbowało znaleźć prywatnego inwestora, który odbudowałby ośrodek, lecz bezskutecznie.

Miasto postanowiło samodzielnie ośrodek odbudować i oddać go mieszkańcom. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił przetarg na odbudowę basenu.

Przetarg obejmuje budowę dwóch pływalni: jeden otwarty, drugi zadaszony, budynku fitness, zagospodarowanie terenów wokół obiektów wraz z garażem ogólnodostępnym.

Termin składania ofert mija 16 kwietnia 2018 roku. Inwestorem odbudowy basenów jest Gmina Miejska Kraków. Otwarcie nowego ośrodka sportu zaplanowano na czerwiec 2020 roku.