Zakończona niedawno rewitalizacja Księżego Młyna to nie tylko odnowione budynki, miejsca dla kultury i biznesu oraz przestrzeń do relaksu. Na zabytkowym osiedlu pojawiło się także wiele nowej zieleni. Efekty tej metamorfozy zachwycają!
Kolejna udana rewitalizacja w Łodzi. Swój dawny blask odzyskał Księży Młyn. Zabytkowe osiedle domów z rudej cegły jest dziś piękniejsze niż pod koniec XIX wieku, kiedy powstało. Famuły nie tylko zostały pieczołowicie odnowione, ale także zamienione w komfortowe mieszkania, pracownie artystyczne i lokale użytkowe. Już w ostatni weekend karnawału możemy zaplanować tam pełną atrakcji wycieczkę.
Za kilka tygodni zakończy się kompleksowa odnowa Księżego Młyna, zabytkowego osiedla, które dzięki miejskiemu programowi rewitalizacji zyskuje drugą młodość. Projekt obejmuje aż 47 obiektów – od dawnych domów robotniczych po budynki gospodarcze oraz lokale użytkowe i gastronomiczne, a także przestrzenie między nimi: podwórka, tereny zielone, ciągi komunikacyjne.
Największa i najważniejsza łódzka rewitalizacja dobiega końca. Zabytkowe osiedle przemysłowo-mieszkaniowe Księży Młyn zostanie w pełni wyremontowane do końca 2023 r. To szczególne miejsce na mapie Łodzi, zabytek, który jest unikatem na skalę światową.
Kończą się prace w kolejnej zabytkowej famule przy ul. Przędzalnianej 61. Po remoncie powstanie tu siedem lokali mieszkalnych, pracownie twórcze oraz poczta.
Rewitalizacja zabytkowego osiedla Księży Młyn w Łodzi nie zwalnia tempa. Docelowo dzięki realizacji szeregu budynków i wielu inwestycji okolica stanie się miejscem, w którym chętnie będą przebywać mieszkańcy, a także turyści.
Jan AugustynowskiPół roku temu odwiedziłem po raz pierwszy Księży Młyn i trzeba przyznać nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce, ani chyba na świecie?