K&T Dom z pierwszą inwestycją we Wrocławiu. Wybrał Lipę Piotrowskąźródło: UM Wrocławia

K&T Dom z pierwszą inwestycją we Wrocławiu. Wybrał Lipę Piotrowską

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Deweloper z Kiełczowa zamierza rozszerzyć skalę działalności. Swój pierwszy budynek wielorodzinny w stolicy Dolnego Śląska wybuduje przy skrzyżowaniu ulic Kminkowej i Waniliowej.
Firma K&T Dom złożyła 6 czerwca wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Waniliowej budynku wielorodzinnego z garażem podziemnym. Powstanie na działkach nr 11/12 oraz 11/13, o łącznej powierzchni 2113 mkw. Projekt przygotowuje pracownia Artlequin Marzena Rachwał-Brzezina. Inwestor nie odpowiada na nasze pytania dotyczące szczegółów przedsięwzięcia.
UM Wrocławia
Deweloper z Kiełczowa działa jak dotąd głównie na rodzimym rynku. Jedną z jego najnowszych inwestycji jest osiedle Makowe Domy. Składa się na nie siedem trzykondygnacyjnych domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.
Wszystkie swoje inwestycje zlokalizowaliśmy w gminie Długołęka, wynajdując atrakcyjne lokalizacje. Nie kierujemy się cenami gruntu, lecz walorami użytkowymi i estetycznymi terenu – przedstawia siebie firma K&T Dom.
http://www.ktdom1.pl/

Mieszkańcy walczą o lepsze połączenie autobusowe

Mieszkańcy północnego osiedla oczekują utworzenia nowej linii autobusowej bądź skorygowania jednej z obecnych tak, by zapewnić im dojazd do zachodniej i południowej części miasta przez węzeł przesiadkowy Kwiska. Jest to spowodowane m.in. intensywną rozbudową Lipy Piotrowskiej, na której mieszka już kilka tysięcy osób. By uzyskać większe poparcie, przygotowali petycję. O szczegółach pisaliśmy w lipcu.

Nowy teren rekreacyjny

Mieszkańcy doczekają się jeszcze w tym roku nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu. Inwestycja obejmuje m.in. budowę dwóch boisk wielofunkcyjnych, placu do ćwiczeń kalistenicznych, a także ścieżek. Składają się na nią trzy zwycięskie projekty w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły opisywaliśmy również w lipcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA