W centrum Wrocławia trwa przebudowa dawnego Hotelu Grand fot. Jakub Zazula

W centrum Wrocławia trwa przebudowa dawnego Hotelu Grand

ZDJĘCIA
REKLAMA
Przebudowa zabytkowego obiektu położonego naprzeciwko Dworca Głównego trwa od ponad lat. Inwestor – wrocławska firma Rafin Developer Sp. z o.o. zapowiada odtworzenie bądź odwzorowanie wszelkich detali architektonicznych.

Projekt przebudowy wpisanego do gminnej ewidencji zabytków hotelu Grand przy ulicy Piłsudskiego 100-102 na Przedmieściu Świdnickim powstawał dwa lata. – Główną ideą było odtworzenie historycznej formy, uzupełnionej o pojedyncze elementy współczesne – wyjaśnia Grzegorz Górka, główny projektant w pracowni Greg Architekci Sp. z o.o. Sp. k. odpowiedzialnej za przygotowanie dokumentacji.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Prace ruszyły we wrześniu 2017 roku. Generalny wykonawca, Silkbau Sp. z o.o., wyburzył część obiektu (ze względu na zły stan techniczny), zachowując przy tym trzy poziomy historycznej frontowej fasady
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Przebudowany hotel Grand, w czterogwiazdkowym standardzie, będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych (w tym użytkowe poddasze). Pomieści 180 pokoi hotelowych. Parter zajmie hol, jadalnia, ogólnodostępna restauracja, a także około 300 mkw. modułowej przestrzeni konferencyjnej (z możliwością zorganizowania m.in. bankietu).
W odtworzonej kopule znajdzie się sky bar, przeznaczony głównie dla gości. Skorzystają także z garażu podziemnego z ok. 40 stanowiskami. W części podziemnej deweloper zaplanował też niewielką strefę spa dla osób odwiedzających hotel. Ponadto przewidział zielone tarasy wewnątrz obiektu.
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Jeden z najbardziej znanych hoteli we Wrocławiu zmieni nazwę. Grupa Accor podpisała z inwestorem Rafin umowę franczyzy na 180-pokojowy Hotel Mövenpick Wrocław, funkcjonujący dotychczas jako Hotel Grand. Historyczny obiekt przejdzie rebranding i rozbudowę, aby przyjąć gości już na początku 2023 roku.

To czwarty, po Mövenpick Kołobrzeg, Zakopane i Poznań, obiekt szwajcarskiej, pięciogwiazdkowej marki z portfolio Accor, zaplanowany w Polsce. Będzie to również drugi hotel Accor w historycznym budynku, obok powstającego Mövenpick Zakopane.


 Jest to nasza czwarta umowa podpisana w Polsce na hotel Mövenpick, co jest dowodem na to, że marka cieszy się renomą i zaufaniem wśród inwestorów. Jesteśmy pewni, że Mövenpick Wrocław, jako architektoniczna wizytówka miasta, zaoferuje Gościom zupełnie nową jakość wypoczynku w segmencie premium. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z faktu, że tak doświadczony właściciel hoteli we Wrocławiu, jakim jest spółka Rafin, wybrał właśnie sieć Accor do współpracy przy tym znaczącym projekcie  powiedział Jacek Stasikowski, dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.


Grzegorz Rojek, prezes zarządu Cohm, skomentował – Cohm ma w swoim portfolio zabytkowe hotele od 2007 roku. Obiekty, którymi zarządzamy to nie tylko kolejne budynki hotelowe. To historyczne elementy tkanki miejskiej, których detal architektoniczny wymaga od nas podejścia ze szczególnym pietyzmem. Dzięki temu odwdzięcza się niespotykanym wrażeniem u naszych gości, którzy w zarządzanych przez nas obiektach poczują flirt historii z nowoczesnością.

Otwarcie pierwszego hotelu Mövenpick we Wrocławiu jest planowane na pierwszą połowę 2023 roku.

Za zarządzanie obiektem, który przejdzie rebranding, odpowiedzialna będzie wrocławska spółka Cohm, należącą do grupy kapitałowej inwestora Rafin

Wizualizacje: materiały inwestora

Komentarze (2)

Napisz komentarz
Romario(gość)
@
@cep
(gość)
Z jednej strony cieszy remont budynków przy tej ulicy, z drugiej strony jak ktoś zna właściciela to zapewne życzy mu wszystkiego najgorszego.
możesz rozwinąć myśl? czemu życzysz mu wszystkiego najgorszego?
@cep(gość)
Z jednej strony cieszy remont budynków przy tej ulicy, z drugiej strony jak ktoś zna właściciela to zapewne życzy mu wszystkiego najgorszego.
REKLAMA