Łatwiej na stację metra Pole MokotowskieZTM Warszawa

Łatwiej na stację metra Pole Mokotowskie

Orzech
Orzech

Przy stacji metra Pole Mokotowskie powstają nowe windy. Rozpoczęła się budowa trzech dodatkowych dźwigów od strony ulicy Stefana Batorego. Podróżni będą mogli z nich skorzystać już jesienią.

Stacja Pole Mokotowskie powstała 27 lat temu, razem z pierwszym oddanym do użytku odcinkiem linii metra M1. Obowiązywały wówczas inne standardy budowy takich obiektów i windy – ułatwiające dostanie się na stację osobom z niepełnosprawnościami, seniorom i podróżującymi z dziećmi w wózkach – zbudowano tylko po jej południowej stronie. Podobnie było na innych stacjach najstarszego odcinka podziemnej kolei. Konieczne więc było wybudowanie dodatkowych dźwigów. Powstały one już na: Imielinie (dwa), Stokłosach (dwa), Ursynowie (dwa), Racławickiej (jeden) i Służewie (jeden).

Bliżej od ulicy Stefana Batorego

REKLAMA