W Warszawie powstanie linia tramwajowa łącząca cztery dzielnice fot. Klaudia Nowicka

W Warszawie powstanie linia tramwajowa łącząca cztery dzielnice

Klaudia Nowicka
Klaudia Nowicka
REKLAMA
Powstaje projekt budowlany linii tramwajowej, która połączy Wolę, Ochotę, Mokotów oraz Wilanów. Trasa osiągnie łącznie 20 kilometrów. Inwestycja umożliwi przejazd z Wilanowa do Centrum w około 25 min. 
Projekt podzielony został na poszczególne etapy
A) ul. Kasprzaka – Dworzec Zachodni (Wola)B) Dworzec Zachodni – ul. Grójecka (Ochota) C) ul. Banacha – ul. Rakowiecka/Boboli (Ochota – Mokotów) D) Metro Pole Mokotowskie – Stegny (Mokotów) E) Stegny – Wilanów Zachodni (Wilanów) F) tory odstawcze lub pętla na Muranowie (Śródmieście) 

Odcinki B, D i E są elementami projektu unijnego.

Trasa do Wilanowa będzie obsługiwana przez 50 tramwajów kupionych specjalnie w tym celu. Spółka Tramwaje Warszawskie zakupi nowoczesne, niskopodłogowe pojazdy. Na trasie z ul. Grójeckiej do ul. Puławskiej oraz trasy kończącej się na Stegnach będą dodatkowo obsługiwane przez posiadane już w TW maszyny. Zarząd zapewnia, że mieszkańcy nie będą musieli martwić się o hałas spowodowany przez nową linię tramwajową.
REKLAMA
tw.waw.pl
Przez cały rok przygotowywany będzie plan budowlany oraz uzyskiwane dalsze pozwolenia. W ubiegłym roku wykonane zostały projekty geometrii torów i otoczenia, zagospodarowania terenu. Spółka informuje, że ma zamiar opublikować dokładniejszy harmonogram poszczególnych etapów realizowania projektu. 
Opisy poszczególnych etapów trasy wraz z grafikami zamieszczone są na podstronach na oficjalnej stronie Tramwajów Warszawskich. Pod tym adresem, wraz z upływem czasu dostępne będą kolejne, bardziej szczegółowe materiały i informacje.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA