Amerykański gigant technologiczny Dell Technologies – powstały po globalnej fuzji Dell z EMC – może część wielkiego programu inwestycyjnego zaplanowanego na najbliższe kilka lat zrealizować w Polsce, przede wszystkim w swoim zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Łodzi.
– Dell Technologies planuje w najbliższych latach ogromne inwestycje w badania i rozwój. Spodziewam się, że będą one obejmowały również polską część koncernu. Posiadamy w Łodzi fabrykę, która produkuje zaawansowane rozwiązania dla całego regionu EMEA. Polskie aktywa Dell Technologies są jednym z kluczowych ogniw łańcucha dostaw i będą uczestniczyć w rozwoju całej firmy – powiedział portalowi ISBnews dyrektor generalny Dell EMC, Commercial Business w Polsce, Wojciech Głownia.
Fuzja Dell z EMC została sfinalizowana kilka tygodni temu, więc na razie na podejmowanie konkretnych działań inwestycyjnych i ich uruchamianie jest jeszcze za wcześnie, ale w ocenie Głownia powstanie Dell Technologies ma zdecydowane przełożenie na Polskę, gdzie Dell Technologies ma bardzo silną i ugruntowaną pozycję, a niejednokrotnie w poszczególnych segmentach jest mocniejsza od globalnej pozycji koncernu.
Polski oddział gotowy jest na nowe wyzwania i zadania i transfer tak nowych technologii jak i wejście w nowe obszary działania. Można się spodziewać, że część "tortu inwestycyjnego", jaki przygotuje Dell Technologies trafi również do Polski, do Łodzi. Czas pokaże ile dzięki temu powstanie nowych miejsc pracy w Polsce i jak wielkie będą to inwestycje.
Firma Dell Technologies ogłosiła 8 września 2016 roku zakończenie procesu połączenia z EMC Corporation. Dell Technologies stał się dzięi tej fuzji największą na świecie firmą technologiczną z większościowym kapitałem prywatnym. Nowa firma będzie osiągać roczne przychody o wartości ponad 74 mld dolarów.
Klientami Dell Technologies jest 98 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Firma jest również właścicielem ponad 20 tys. patentów i wniosków patentowych, dostarcza rozwiązania IT w 180 krajach.
Klientami Dell Technologies jest 98 proc. przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Firma jest również właścicielem ponad 20 tys. patentów i wniosków patentowych, dostarcza rozwiązania IT w 180 krajach.