Łódź: Drewnowska 77 – w zabytkowym kompleksie przy Manufakturze powstają lofty i apartamenty  źródło: materiały inwestora

Łódź: Drewnowska 77 – w zabytkowym kompleksie przy Manufakturze powstają lofty i apartamenty

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Łódzki deweloper Tree Development Group zainwestował w pofabryczny teren przy zbiegu ulic Drewnowskiej i Jeneralskiej. Realizuje prawie 300 mieszkań, w tym część w dwóch zabytkowych obiektach.
Tree Development Group Sp. z o.o. prowadzi od grudnia budowę na terenie XIX-wiecznej fabryki tkanin Aleksandra Hirsza Damskiego przy ul. Drewnowskiej 77 na łódzkich Bałutach (tuż przy Manufakturze). Generalnym wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowlane Unimax Sp. z o.o. Część inwestycji ma trafić do użytku w III kwartale 2022 roku, a reszta – w I kw. 2023 r. Sprzedaż mieszkań trwa. Ceny za dostępne lokale kształtują się w zakresie 284 159-2 011 412 zł (5 599-9 049 zł/mkw.). Projekt przygotowała łódzka pracownia Kiwi Architektura.
materiały inwestora
Drewnowska 77 to kompleks o powierzchni 1,2 ha składający się z pięciu budynków, w tym dwóch zabytkowych, o zróżnicowanej wysokości – od dwóch do ośmiu pięter. Znajduje się w nich 276 loftów i apartamentów, od dwu- do pięciopokojowych. Metraże wynoszą 29-222 mkw. Wysokość pomieszczeń w loftach dochodzi do 4 m. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań wynosi niespełna 14 tys. mkw. Mieszkańcy mają do dyspozycji około 280 miejsc parkingowych.
Więcej wizualizacji w galerii.
REKLAMA

Ponad 800 nowych lokali od Atalu

Przy Manufakturze powstaje, już od kilku lat, jeszcze jedna duża inwestycja. Atal S.A. realizuje Apartamenty Drewnowska 43. W lutym informowaliśmy, że ruszył ze sprzedażą ostatniego etapu. Wprowadzi docelowo na rynek ponad 700 mieszkań oraz kilkadziesiąt lokali biurowych i usługowych. Na dachach niektórych budynków znajdują się zielone tarasy, a na terenie osiedla – plac zabaw.
fot. Jakub Zazula
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA