Łódź: Prawie 90 mln zł na modernizację Manufaktury

Łódź: Prawie 90 mln zł na modernizację Manufaktury

Orzech
Orzech
REKLAMA
Największe centrum handlowo-rozrywkowe w Łodzi – Manufaktura zostanie zmodernizowana. Inwestycja pochłonie blisko 90 mln zł i potrwa do jesieni 2020 roku. Obiekt przez cały okres modernizacji ma funkcjonować bez zakłóceń. Koncepcję zmian opracował zespół pracowni Sud Architekt Polska, która była odpowiedzialna za projekt i budowę Manufaktury. Zmiany poprzedziły kilkuetapowe badania opinii klientów.
W ramach modernizacji Manufaktury wydzielona zostanie nowa powierzchni najmu i zostanie stworzenie miejsce dla nowych marek. W efekcie inwestycji powstanie około 1 tys. mkw. dodatkowej powierzchni najmu. 
Również w strefie restauracji pojawią się nowe rozwiązania. Powstanie obszar dedykowany rodzinom z małymi dziećmi. Przebudowane zostaną także strefy wypoczynku. W wyniku remontu zniknie wiatrołap, a w miejscu drzwi automatycznych pojawią drzwi obrotowe, bardziej ergonomiczne i zapewniające lepsze właściwości termiczne w budynku. Renowację przejdą drewniane parkiety, a nowa podłoga w wejściu głównym będzie nawiązywać do nawierzchni znajdującej się na zewnątrz obiektu. Front budynku będzie mieć teraz odcienie szarości. W obiekcie zostanie wymieniony również system oświetlenia. Do współpracy zaproszono SKR Light – brytyjską firmę specjalizującą się w architekturze światła. – Dzięki wymianie oświetlenia zużycie energii zmniejszy się o 30 proc. – informuje Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.
Z kolei strefa restauracyjna rozjaśni się dziennym światłem dzięki ogromnemu świetlikowi zamontowanemu w konstrukcji dachu, którego konstrukcja będzie nawiązywać do architektury industrialnej XIX wieku. Wymieniony zostanie także system klimatyzacji i wentylacji. We wnętrzach pojawi się dużo drewna i naturalnych materiałów oraz zieleń, a także nowe meble. – Skala modernizacji pokazuje, że ufamy lokalizacji i profesjonalizmowi biura dyrekcji w Łodzi. Mamy wspólną wizję i dlatego Apsys Polska stale inwestuje w infrastrukturę, edukację, badania i rozwój technologiczny oraz kulturę. Planując modernizację kierowaliśmy się wartościami, które przyświecają nam w codziennej pracy, przełamywaliśmy schematy, szukaliśmy kreatywnych i nietuzinkowych rozwiązań – informuje Holger Siedtmann, asset manager Union Investment Real Estate.
Łódzka Manufaktura została otwarta 13 lat temu, a projektowana była blisko dwie dekady temu. Jej właścicielem jest firma Union Investment Real Estate GmbH. Zarządcą jest firma Apsys, która działa jako inwestor, deweloper oraz zarządca nieruchomości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA