DODAJ

Łódź: Prawie 90 mln zł na modernizację Manufaktury

Handel
Łódź: Prawie 90 mln
Orzech
2019-04-26 11:40:32
Największe centrum handlowo-rozrywkowe w Łodzi  Manufaktura zostanie zmodernizowana. Inwestycja pochłonie blisko 90 mln zł i potrwa do jesieni 2020 roku. Obiekt przez cały okres modernizacji ma funkcjonować bez zakłóceń. Koncepcję zmian opracował zespół pracowni Sud Architekt Polska, która była odpowiedzialna za projekt i budowę Manufaktury. Zmiany poprzedziły kilkuetapowe badania opinii klientów.

W ramach modernizacji Manufaktury wydzielina zostanie nowa powierzchni najmu i zostanie stworzenie miejsce dla nowych marek. W efekcie inwestycji powstanie około 1 tys. mkw. dodatkowej powierzchni najmu. 

Również w strefie restauracji pojawią się nowe rozwiązania. Powstanie obszar dedykowany rodzinom z małymi dziećmi. Przebudowane zostaną także strefy wypoczynku. W wyniku remontu zniknie wiatrołap, a w miejscu drzwi automatycznych pojawią drzwi obrotowe, bardziej ergonomiczne i zapewniające lepsze właściwości termiczne w budynku. Renowację przejdą drewniane parkiety, a nowa podłoga w wejściu głównym będzie nawiązywać do nawierzchni znajdującej się na zewnątrz obiektu. Front budynku będzie mieć teraz odcienie szarości. W obiekcie zostanie wymieniony również system oświetlenia. Do współpracy zaproszono SKR Light – brytyjską firmę specjalizującą się w architekturze światła. – Dzięki wymianie oświetlenia zużycie energii zmniejszy się o 30 proc. – informuje Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Z kolei strefa restauracyjna rozjaśni się dziennym światłem dzięki ogromnemu świetlikowi zamontowanemu w konstrukcji dachu, którego konstrukcja będzie nawiązywać do architektury industrialnej XIX wieku. Wymieniony zostanie także system klimatyzacji i wentylacji. We wnętrzach pojawi się dużo drewna i naturalnych materiałów oraz zieleń, a także nowe meble. – Skala modernizacji pokazuje, że ufamy lokalizacji i profesjonalizmowi biura dyrekcji w Łodzi. Mamy wspólną wizję i dlatego Apsys Polska stale inwestuje w infrastrukturę, edukację, badania i rozwój technologiczny oraz kulturę. Planując modernizację kierowaliśmy się wartościami, które przyświecają nam w codziennej pracy, przełamywaliśmy schematy, szukaliśmy kreatywnych i nietuzinkowych rozwiązań – informuje Holger Siedtmann, asset manager Union Investment Real Estate.

Łódzka Manufaktura została otwarta 13 lat temu, a projektowana była blisko dwie dekady temu. Jej właścicielem jest firma Union Investment Real Estate GmbH. Zarządcą jest firma Apsys, która działa jako inwestor, deweloper oraz zarządca nieruchomości.