DODAJ

Łódź: Rusza budowa I etapu kompleksu biurowego React

Biura / Łódź
Łódź: Rusza budowa I
Orzech
2019-05-22 12:20:17
U zbiegu ulicy Kilińskiego i Alei Piłsudskiego w Łodzi rozpoczęły się prace budowlane przy realizacji pierwszego etapu kompleksu biurowego React, o powierzchni najmu wynoszącym blisko 15 tys. mkw. Inwestorem jest Echo Investment S.A. – jeden z największych deweloperów w Polsce. Docelowo cały kompleks ma zaoferować przyszłym najemcom blisko 50 tys. mkw. powierzchni biurowej. Pierwsi pracownicy mają rozpocząć pracę w drugiej połowie 2020 roku.

Echo Investment otrzymało pozwolenie na budowę pierwszego etapu React w grudniu 2018 roku. Na działce już rozpoczęły się prace budowlane.

Centrum nowo powstającego pierwszego budynku będzie reprezentacyjna, dwupoziomowa część wejściowa z recepcją i strefą chillout. Na antresoli znajdzie się bar kawowy, a w najbliższym otoczeniu – strefy dla integracji i wypoczynku. W projekcie znalazło się miejsce m.in. na ogródek kantyny oraz specjalna przestrzeń, w której będzie można oglądać filmy.

Za projekt odpowiada Biuro Architektoniczne Litoborski + Marciniak. Pierwszy biurowiec kompleksu React zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku.