Łódź: Ulica Wydmowa przeszła remontźródło: UM Lodz

Łódź: Ulica Wydmowa przeszła remont

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Inwestycja została zrealizowana w ramach programu Plan dla Osiedli. Prace obejmowały odcinek od ulicy Okrętowej do ulicy Zjazdowej.
Ulica Wydmowa zmieniła się nie do poznania. Dawniejsza gruntowa droga została utwardzona oraz zyskała nawierzchnię asfaltową. Do pełnego zakończenia prac i oddania drogi do użytku pozostało położenie warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni, wykonanie dwóch wyniesionych skrzyżowań, przebudowa studni kanalizacji deszczowej oraz nasadzenie zieleni.
– Całkowita przebudowa ulicy Wydmowej to kolejna inwestycja w ramach Planu dla Osiedli. Nieco schowana, niegdyś gruntowa ulica została wyremontowana na jej najdłuższym odcinku. Dzięki temu jej mieszkańcy wreszcie dojadą do swych domów po nowym asfalcie. Prace w całości mają zakończyć się w grudniu. Wówczas najpóźniej nastąpi jej odbiór i ulica zostanie oddana do użytku  powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.
REKLAMA
Koszt przebudowy ul. Wydmowej to 1 988 000  zł. Wykonawcą generalnym prac jest konsorcjum firm K.T.S. Magdalena Dobrzyńska, MMK Inż., Larkub.
Obecnie w ramach projektu Plan dla Osiedli prowadzone są prace na ulicach: Pomorskiej, Obłocznej, Miłosza i Henrykowskej. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA