Wikana S.A. pozyskała 6 mln zł na inwestycje mieszkaniowe

Wikana S.A. pozyskała 6 mln zł na inwestycje mieszkaniowe

Lublin
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Wikana S.A., jeden z największych deweloperów w południowo-wschodniej Polsce, zwiększy swój kapitał o 6 mln zł. Pieniądze przeznaczy na realizację inwestycji mieszkaniowych na posiadanych już gruntach.

 

Dodatkowy kapitał akcyjny ułatwi nam realizację nowych inwestycji mieszkaniowych. 6  mln zł w kapitale to niebagatelna kwota, która jest dowodem na to, że konsekwentnie wdrażamy proces restrukturyzacji spółki, a nasi klienci mogą czuć się bezpiecznie – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.

 

Kwota, która zasili kapitał akcyjny spółki, będzie pochodziła ze sprzedaży akcji należących do jednego z jej głównych akcjonariuszy. W ostatni czwartek Wikana S.A. poinformowała, że zawarła w tej sprawie umowę z Domem Maklerskim BZ WBK.

 

Pozyskane pieniądze zasilą kapitał spółki. Następnie deweloper przeznaczy je na zwiększenie wkładu własnego w inwestycjach mieszkaniowych, realizowanych na posiadanych gruntach.

REKLAMA

 

Zasoby spółki są znaczące. Wikana S.A. posiada bank gruntów, który pozwala na wybudowanie 2,6 tys. mieszkań. Obecnie w Lublinie deweloper realizuje m.in. Osiedle Oranżeria przy ul. Nowy Świat oraz trzeci budynek wchodzący w skład Osiedla Marina przy ul. Ks. L. Zalewskiego. Trwa także budowa kolejnego etapu Miasteczka Wikana położonego przy ul. Kasztelańskiej. W realizacji są również inwestycje zlokalizowane w innych miejscowościach, np. Osiedle Świerkowa Aleja w Zamościu, Klonowy Park w Janowie Lubelskim, Osiedle Panorama w Rzeszowie, Osiedle Generalskie w Krośnie i Cisowe Zacisze w Piasecznie pod Warszawą.

 

Począwszy od IV kwartału 2014 r. do połowy 2015 r. deweloper odda do użytku inwestycje z 365 lokalami. Połowa mieszkań i lokali użytkowych w tych inwestycjach została już sprzedana.

 

W przygotowaniu jest kolejna inwestycja w Lublinie. Nowe osiedle dewelopera Wikana S.A. powstanie na terenie położonym przy ul. Koncertowej, gdzie spółka posiada 1,5 ha gruntu. Deweloper rozstrzygnął już konkurs na przygotowanie projektu osiedla. Wygrała go pracownia projektowa Zalewski Archtecture Group Krzysztof Zalewski z Gliwic.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA