Bogl a Krysl: Terminowo płacimy naszym podwykonawcom na A2

Bogl a Krysl: Terminowo płacimy naszym podwykonawcom na A2

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
Czeska spółka Bogl a Krysl wydała oświadczenie na temat regularnego uiszczania należności dla podwykonawców zatrudnionych przez spółkę na budowie jednego z odcinków autostrady A2.

"Spółka BOGLa KRYSL – wykonawca obiektów mostowych na odcinku C autostrady A2 – zapewnia, że wszystkie płatności na rzecz podwykonawców ze strony BOGL a KRYSL są terminowo regulowane. W związku z tym, że BOGL a KRYSL nie jest stroną w opisywanej sprawie, powoływanie się w publikacjach na nazwę spółki jest nieuzasadnione i może szkodzić jej wizerunkowi" - czytamy w oświadczeniu podmiotu.

REKLAMA

 

Niedawno podwykonawcy pracujący na budowie autostrady A2 zorganizowali blokadę. Domagają się  oni wypłaty zaległych pieniędzy, które, jak twierdzą, jest im winny wykonawca odcinka, konsorcjum Dolnośląskich Surowców Skalnych z firmą Boegl a Krysl. Chodzi o 10 milionów złotych. To kolejne protesty podwykonawców na tym odcinku. Blokada została zorganizowana na placu budowy odcinka C autostrady A2 Stryków-Konotopa. Kilkunastu podwykonawców przez dwie godziny uniemożliwiało prace. Protestujący domagają się zaległych pieniędzy, grożąc sądem. Wcześniej do identycznych protestów doszło w związku z zaległościami w płatnościach, których dopuściło się konsorcjum COVEC. Chiński wykonawca musiał zejść z autostrady, a jego miejsce zajęło konsorcjum DSS i B&K.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA