Legionowo: Na rozpoczęcie prac przy DK-61 trzeba zaczekać

Legionowo: Na rozpoczęcie prac przy DK-61 trzeba zaczekać

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
W ubiegłym tygodniu wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał zezwolenie na budowę trzeciego odcinka DK-61. Mowa o fragmencie od wiaduktu w Legionowie do Michałowa-Reginowa. Mimo wydanego zezwolenia, termin rozpoczęcia prac przy budowie jest uzależniony od działań ministerstwa transportu.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na ogłoszenie pierwszych przetargów na budowę drogi krajowej nr 61 w województwie mazowieckim. Będzie mogła podjąć działania po tym, jak ministerstwo transportu zaktualizuje program budowy dróg krajowych i autostrad.

 

Jak poinformowała Rynek Infrastruktury Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka oddziału GDDKiA w Warszawie, jeżeli zadanie budowy drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo-Michałów-Reginów znajdzie się w załączniku nr 1 programu przebudowy dróg krajowych, to GDDKiA będzie mogła ogłosić przetarg na realizację inwestycji.

REKLAMA
 

Nie jest znany jeszcze termin dokonania przez ministerstwo aktualizacji programu, wobec czego działania zmierzające do realizacji inwestycji są zawieszone.

 

Inwestycja na drodze krajowej nr 61 obejmie odcinek o długości 1,6 km od wiaduktu w Legionowie do ulicy Wolskiej w Michałowie-Reginowie. Szacowane koszty inwestycji to 89 mln zł. Realizacja zadania może potrwać 1-1,5 roku i będzie prowadzona pod ruchem.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA