DODAJ

Nowy etap osiedla Idea powstaje w Radomiu

Mieszkania i domy / Radom
Nowy etap osiedla Idea
Kajtman
2019-10-21 12:38:52
Unidevelopment kontynuuje wieloletni projekt osiedle Idea w dzielnicy Wacyn w Radomiu. Spółka rozpoczęła budowę etapu Alfa. Dzięki kolejnym inwestycjom realizowanym przez dewelopera na tych terenach, powstaje nowoczesna, kameralna część miasta, z dobrym dostępem do centrum.

Najnowsza część osiedla Idea to trzypiętrowy budynek, w którym zaprojektowano 51 mieszkań o powierzchniach od 30 do 78 mkw. Inwestycja połączy kameralny charakter z wieloma udogodnieniami zapewniającymi komfort przyszłym mieszkańcom. Powstanie tu garaż podziemny z 36 miejscami postojowymi, jak również 36 naziemnych miejsc parkingowych. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą ponadto boksy rowerowe oraz komórki lokatorskie. 

Utrzymujące się na wysokim poziomie zainteresowanie osiedlem Idea pokazuje, że w Radomiu nadal istnieje duży popyt na budownictwo mieszkaniowe. Liczba nieruchomości dostępnych tu na rynku pierwotnym jest niewystarczająca i nie zaspokaja rosnącego zapotrzebowania. Nasze dotychczasowe realizacje utwierdziły tutejszych klientów w przekonaniu, że kładziemy duży nacisk na funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, wysoką jakość wykonania i ciekawie zaaranżowaną zieleń w otoczeniu inwestycji. Dzięki temu, w niespełna miesiąc po wprowadzeniu na rynek etapu Alfa, 25% mieszkań objętych jest już umowami rezerwacyjnymi – mówi Ewa Przeździecka, członek zarządu Unidevelopment S.A.

Firma posiada w radomskiej dzielnicy Wacyn teren o powierzchni ok. 29 ha, znajdujący się pomiędzy ulicą Przytycką, Listopadową, Radiową i Uniwersytecką. To spokojna okolica, dogodnie skomunikowana z pobliskim centrum miasta. Spółka będzie realizowała tu kolejne przedsięwzięcia, łącząc funkcje mieszkaniowe, usługowe i rekreacyjne. Mieszkańcy nowych budynków będą mieli również możliwość, by korzystać z terenów zielonych, które mają powstać wokół pobliskiego akwenu. Wdrożenie w życie tych założeń urbanistycznych, pozwoliłoby ożywić tę część miasta i zachęcić do spędzania wolnego czasu w przyjaznym otoczeniu. 

Osiedle Idea Alfa to już trzecia z inwestycji deweloperskich Unidevelopment w tej części Radomia. Dotychczas spółka zrealizowała już budynek wielorodzinny, w którym powstało 46 mieszkań i lokale usługowe oraz ukończyła pierwszą część osiedla Idea Ogrody, czyli kompleksu budynków w zabudowie bliźniaczej, w których zaprojektowano po cztery lokale mieszkalne o powierzchniach 85 i 92 mkw. Każde z nich posiada oddzielne wejście oraz prywatny ogródek. 

Zakończenie budowy etapu Alfa planowane jest na IV kwartał 2020 r. Projekt budynku przygotowało studio BDM Architekci. Mieszkania dostępne są w cenach od 4970 zł. Więcej na temat tej inwestycji można dowiedzieć się w biurze sprzedaży znajdującym się przy ul. Listopadowej 5 w Radomiu.

Źródło: materiały prasowe