McCormick przeniesie swoje Centrum Usług Wspólnych do wieżowca Monopolis 2.0 w ŁodziMateriały prasowe

McCormick przeniesie swoje Centrum Usług Wspólnych do wieżowca Monopolis 2.0 w Łodzi

Orzech
Orzech
REKLAMA

McCormick przeniesie swoje Centrum Usług Wspólnych do biurowca Monopolis 2.0 jesienią 2022 roku. Firma podpisała z Virako umowę najmu na 5,3 tys. mkw. elastycznej przestrzeni biurowej. Do tej pory ten właściciel polskich marek Kamis i Galeo miał siedzibę w biurowcu Nowa Fabryczna.

Firma systematycznie rozwija swoje łódzkie centrum i zdecydowała się na wynajęcie większej powierzchni biurowej niż zajmowała do tej pory (w biurowcu Nowa Fabryczna McCormick wynajmował 3,5 tys. mkw.)

McCormick będzie kolejnym dużym i prestiżowym najemcą kompleksu Monopolis w Łodzi. Monopolis 2.0 to 12-kondygnacyjny biurowiec zrealizowany w ramach drugiego etapu inwestycji na terenie dawnego kompleksu Monopolu Wódczanego z 1902 roku, trzeciego co do wielkości zabytkowego zespołu fabrycznego w Łodzi. Ten projekt jest wzorcowym przykładem mixed-use.

W pierwszym etapie projektu Monopolis, w dawnych budynkach fabrycznych połączono rozmaite funkcje biurowe, usługowe, kulturalne i gastronomiczne. Nowy budynek może poszczycić się certyfikatem środowiskowym BREEAM na poziomie EXCELLENT, wspaniałą fasadą z cortenu i szkła współgrającą z postindustrialną architekturą kompleksu, a także imponującym widokiem na centrum Łodzi. Dwa lata temu na targach MIPIM w Cannes cały kompleks został nagrodzony prestiżowym Oscarem dla nieruchomości za najlepszą inwestycję typu mixed-use na świecie w 2020 roku.

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora

Centrum Usług Wspólnych firmy McCormick zostało otwarte w Łodzi w 2014 roku i obecnie wspiera regiony EMEA oraz Ameryki Północnej. Kontrakt na nową siedzibę McCormick Shared Services Center w Monopolis pilotowała agencja Jones Lang LaSalle.

– McCormick, chciał zapewnić pracownikom najlepsze w swojej klasie środowisko pracy. Monopolis to projekt, który w pełni spełnia te wymagania – informuje Łukasz Dobrzański, dyrektor Łódzkiego Biura w Jones Lang LaSalle.

– Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym posunięciem, które pozwala nam dalej wspierać globalne ambicje firmy McCormick dotyczące wzrostu oraz zrównoważonego rozwoju w bezpiecznym i przyjaznym środowisku pracy w tak nowoczesnym, elastycznym i kreatywnym otoczeniu – podkreśla Joanna Rudolf, Shared Services Site Lead.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA