Na polskim rynku zadebiutowała nowa marka parków handlowych Materiały prasowe

Na polskim rynku zadebiutowała nowa marka parków handlowych

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma Newgate Investment, funkcjonująca na polskim rynku od 10 lat, wprowadza na polski rynek nową markę parków handlowych: Comfy Park. Nowy brand zadebiutował wraz z otwarciem parku handlowego w Malborku.

Newgate Investment oprócz nowej marki wprowadzi na polski rynek także nowy certyfikat poświadczający wykorzystanie w budynkach energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Będzie to poświadczenie zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla najemców powierzchni komercyjnych, wysokiej jakości nieruchomości. Obecnie polskie portfolio firmy Newgate Investment składa się z 30 nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni GLA, wynoszącej ponad 126 000 mkw., a jego poziom wynajęcia wynosi niemal 100%.

W listopadzie 2023 roku firma otworzyła swój kolejny park handlowy – Comfy Park w Malborku o powierzchni przekraczającej 4 000 mkw., którego najemcami są takie marki jak Lidl, Pepco, Rossmann i Sinsay. Marka Comfy Park na stałe zagości na polskim rynku powierzchni handlowych.

REKLAMA

– Wszystkie nowe obiekty, które realizować będzie Newgate Investment będą działać pod tą marką – mówi Krystian Modrzejewski, CIO Newgate Investment.

– Przy realizacji nowych parków handlowych z jednej strony uważnie analizujemy potencjał handlowy danej lokalizacji w tym liczbę mieszkańców i ich siłę zakupową oraz potrzeby lokalowe najemców, a z drugiej analizie poddawane są lokalne, społeczne uwarunkowania i codzienne potrzeby mieszkańców, aby stworzyć projekty możliwie dopasowane do społecznych oczekiwań. Jednym słowem bierzemy pod uwagę zarówno kwestie komercyjne, projektowe w tym architekturę obiektów, jak i ich realizację w duchu zrównoważonego rozwoju i naszej strategii ESG – dodaje Krystian Modrzejewski.

– Wspólnie z dostawcą energii wprowadzimy na rynek certyfikat poświadczający, że dany obiekt korzysta z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. W nadchodzących dniach przedstawimy szczegółowo nasz projekt i wierzymy, że także pozostali uczestnicy rynku w tym inwestorzy i deweloperzy pójdą w nasze ślady i będą budowali na rynku świadomość konieczności realizacji projektów zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju – podkreśla Krystian Modrzejewski z Newgate Investment.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA