Najdroższy apartament we Wrocławiu wystawiony na sprzedaż Maćków Pracownia Projektowa

Najdroższy apartament we Wrocławiu wystawiony na sprzedaż

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W ostatnim czasie ruszyła oficjalna przedsprzedaż lokali w inwestycji Bernardyńska. Położona w zabytkowej części Wrocławia, nazywanej w XIV wieku Nowym Miastem, jest flagowym przedsięwzięciem TOSCOM Development.

Deweloper wystawił na sprzedaż, w stolicy Dolnego Śląska swój najdroższy i najbardziej prestiżowy apartament. Lokal dostępny jest w ramach inwestycji Bernardyńska i ma powierzchnię 198 mkw. Jego wartość szacowana jest na kwotę 6 mln zł.

Wysokość najdroższego apartamentu we Wrocławiu wynosi 3,40 m. Centrum apartamentu jest salon w klasycznym, eleganckim wydaniu estetykę przestrzeni. To przestronne wnętrze – oprócz komfortu domowników – zapewnia wolność w personalizacji pomieszczeń. Przestrzeń jest przeznaczona do codziennego odpoczynku w wysokiej jakości wnętrzu – samemu bądź z domownikami – umożliwiająca relaks w akompaniamencie delikatnej muzyki forte.

Materiały inwestora

Połączony z salonem aneks kuchenny oraz przestronna jadalnia umożliwiają zorganizowanie wystawnych kolacji i przyjęć. Harmonijne, otwarte wnętrze gwarantuje przede wszystkim komfort – zarówno gotowania, jak i goszczenia odwiedzających.

Trzy sypialnie stanowią dopełnienie wrocławskiego apartamentu. Ich wnętrze umożliwia zaprojektowanie osobistej, spersonalizowanej przestrzeni, sprzyjającej wypoczynkowi. Największą z nich wyposażono w garderobę oraz prywatną łazienkę z kabiną prysznicową, wzbogacając przestrzeń o niezbędne elementy luksusowej sypialni. Pozostałe dwa pomieszczenia, oprócz przestronności, oferują pojemne, wbudowane szafy oraz rozświetlone wnętrze, tworząc harmonijną strefę wypoczynku.

Materiały inwestora

Główna łazienka, znajdująca się w centrum apartamentu, gwarantuje komfort codziennego użytkowania. Jej przestrzenność umożliwia zastosowanie dowolnych rozwiązań – zarówno przy wyborze wyposażenia, jak i ewentualnych elementów ozdobnych.

W elementy podwyższające standard życia wpisuje się również reprezentacyjny gabinet, umożliwiający oddzielenie miejsca pracy – zwłaszcza w systemie home office – od przestrzeni domowej, tworząc wyciszone, komfortowe pomieszczenie dogodne do pracy, doświetlane światłem słonecznym. Obszerne wnętrze umożliwi wyposażenie gabinetu w elegancką sofę oraz pokaźne biurko, przy którym można przywitać gości odwiedzających mieszkańców nie tylko w sprawach biznesowych.

Dopełnienie apartamentu stanowi stumetrowy taras, obszerny balkon z czterema wejściami oraz aż sześć loggi. Lokal wyposażony jest w klimatyzację.

Jak informuje Przemysław Jakubowski, dyrektor sprzedaży w inwestycji Bernardyńska, wyposażenie najdroższego we Wrocławiu apartamentu to nie jedyne jego atuty. Mieszkańcy będą miel dostęp do rozbudowanej strefy spa w tym kortu do squash, a także do wydzielonej strefy coworkingowej – z systemem rezerwacji.

Najważniejsza inwestycja w historii

W absolutnym centrum Wrocławia, 200 m od Galerii Dominikańskiej, 850 m od Rynku, nieopodal Hali Targowej i w bezpośredniej bliskości Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego oraz najstarszej części miasta – Ostrowa Tumskiego, wkomponowana w historyczną zabudowę inwestycja Bernardyńska stworzy w sąsiedztwie Muzeum Architektury i nadodrzańskich Bulwarów Dunikowskiego przestrzeń unikalną.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości 8 metrów. Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie. Z myślą o tych mieszkańcach, którzy pragną w komfortowych warunkach i spokoju pracować lub spotkać się z kontrahentami, zostanie przygotowana przestrzeń coworkingowa z systemem rezerwacji. Na poziomie -1 oraz -2 zaprojektowana została strefa sportu i relaksu – z nowoczesnym, pełnowymiarowym, profesjonalnym kortem do squash i siłownią, a także relaksacyjną strefą SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi, oraz pokoje do masażu i jogi. Komfort przebywania w budynku zapewnią dodatkowo klimatyzowane wnętrza.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Bernardyńska – flagowe przedsięwzięcie TOSCOM Development – stanowi głęboki ukłon w stronę rozwiązań luksusowych, innowacyjnych i pełnych rozmachu. Inwestycja jest kierowana do tych mieszkańców, którzy w architekturze poszukują prestiżu oraz komfortu, połączonych ze spokojem i zaletami życia w ścisłym centrum miasta.

REKLAMA

Inwestor opublikował zapowiedź tego projektu i wizualizacje. W filmie zaprezentowanym przez TOSCOM, o tym wyjątkowym projekcie opowiada słynny wrocławski architekt, Zbigniew Maćków:

Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa

We Wrocławiu istnieją już budynki stylowe i nowoczesne. Jednak pomimo tego, że stolica Dolnego Śląska należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się miast europejskich – nie dysponuje luksusowymi budynkami z dziejowym rodowodem. Stąd inwestycja Bernardyńska firmy TOSCOM Development będzie unikalną przestrzenią, w której można z jednej strony znaleźć nowoczesne, najbardziej luksusowe rozwiązania, a z drugiej – niespotykane wzornictwo, elementy zabytkowe oraz wykończenia stanowiące ukłon w stronę sztuki, a także ekskluzywne części wspólne i miejsca umożliwiające mieszkańcom relaks oraz okazję do codziennego realizowania swoich pasji w strefie sportowej.

Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa

Wartość dla pokoleń

Najnowszą, unikalną inwestycję firmy TOSCOM Development współtworzą elementy, skoncentrowane wokół najistotniejszej potrzeby jego mieszkańców – komforcie życia. Bazując na historycznych odwołaniach deweloper w porozumieniu z architektem zaprojektowali nieruchomość przy ulicy Bernardyńskiej jako niezwykle prestiżową i jedyną w swoim rodzaju.

– Na szacunku do architektonicznego i historycznego dziedzictwa budujemy wartość dla pokoleń. Podejmując się stworzenia inwestycji przy ulicy Bernardyńskiej, pragnęliśmy spojrzeć na to niezwykłe miejsce oczyma dawnych wrocławian. Traktując je z szacunkiem, zrozumieniem i odnosząc się do jego historii, proponujemy niezwykły budynek mieszkalny. Jego projekt nawiązuje do estetyki dawnego zespołu poklasztornego, a elewacja wykończona cegłą klinkierową ułożoną w formie jodełki stanowi harmonijne przedłużenie pierzei ulicy Bernardyńskiej – mówi Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development.

Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa
Maćków Pracownia Projektowa

Jak dodaje Zbigniew Maćków, autor projektu inwestycji Bernardyńska: – W projekcie zależało nam na stworzeniu wielkomiejskiej architektury, która skalą, jakością materiałów i detalem nawiązuje do najlepszych wrocławskich dziejowych tradycji. Miejscowo obniżone, poszczególne bryły budynku idealnie dopełniają historyczne sąsiedztwo inwestycji. Stosując charakterystyczne dla Wrocławia środki wyrazu architektonicznego – gzymsy koronujące, wycofanie ostatnich dwóch kondygnacji czy podcięte partery – idealnie wpisaliśmy nowy budynek w otoczenie. Na to nałożyliśmy współczesny język architektury oparty na gramatyce klinkieru, odwołujący się do szlachetnego kontekstu budynku dawnego Okręgowego Urzędu Pocztowego. Zgodnie z zaleceniami planistycznymi, stworzyliśmy unikalną, nową, w pełni dostępną przestrzeń publiczną. Ten kameralny, miejski plac zamyka jedna z najpiękniejszych wrocławskich dominant ściana kościoła dawnego klasztoru Bernardynów. W ten sposób w sercu Wrocławia powstanie miejsce absolutnie wyjątkowe, które obejmować będzie lokale handlowo-usługowe oraz mieszkania od 30-metrowych lokali typu studio do 200-metrowych penthousów o wyjątkowej wysokości zaczynającej się od 275 cm a kończącej na 340 cm – podkreśla Maćków.

Materiały inwestora
Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA