Najstarsze multikino w Polsce zostanie wyburzoneFoto: Klapi - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Najstarsze multikino w Polsce zostanie wyburzone

Orzech
Orzech
Królowej Jadwigi 51
adresPoznań, Królowej Jadwigi 51
inwestorDEVELIA S.A.
REKLAMA

Najstarszy multikino w Polsce, uruchomione w 1998 roku Multikino 51 przy ul. Królowej Jadwigi 51 w centrum Poznania zostanie wyburzone. W jego miejsce powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa. 5 grudnia działka wraz z multikinem została sprzedana jednemu z największych deweloperów działąjacych w Polsce, firmie Develia S.A. z Wrocławia.

Zarząd tej giełdowej spółki poinformował, że w dniu, 5 grudnia 2023 r., spółka zależna od Emitenta, NP 16 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie, jako kupujący, zawarła w formie aktu notarialnego umowę sprzedaży, na podstawie której nabyła od podmiotu niepowiązanego z Emitentem jako sprzedającej, prawo użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości położonej w Poznaniu, przy ul. Królowej Jadwigi 51, stanowiącej działkę ewidencyjną nr 49 z obrębu 0061 Wilda, o powierzchni 1,5348 ha wraz z prawem własności obiektów budowlanych (budynków, budowli, w tym parkingu, urządzeń etc.) posadowionych na tej nieruchomości a stanowiących odrębny od gruntu przedmiot własności, za cenę netto w kwocie 46 500 000,00 zł netto powiększoną o należny podatek VAT powiększoną o podatek od towarów i usług, tj. brutto 57 195 000,00 zł.

Spółka NP16, zależna od Develia S.A., złożyła latem niosek o rozbiórkę budynku. Po rozbiórce Multikina 51 na miejscu mają pojawić się nowe budynki, zajmujące maksymalnie 30 proc. wielkości działki. Zieleń ma zajmować minimum 7,5 tysiąca metrów kwadratowych.

REKLAMA

Develia S.A. zamierza na powyższej nieruchomości zrealizować projekt inwestycyjny z szacowaną liczbą ok. 360 lokali mieszkalnych oraz 7 lokali usługowych w zabudowie wielorodzinnej. Planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w ramach projektu inwestycyjnego to III kwartał 2024 r.

Foto: Klapi - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

W Poznaniu poza Multikinem 51 znajduje się też Multikino w Starym Browarze przy ul. Półwiejskiej (otwarte w maju 2007 roku) i Multikino Malta w Galerii Malta przy ul. Maltańskiej 1 (otwarte w grudniu 2009 roku). Nieoficjalnie ustaliliśmy, że będzie ono działać do 17 grudnia. Zniknięcie multipleksu z galerii handlowej Malta ma związek z rozbiórką samej galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA