REKLAMA

Opinie o [Nowa Wieś Wrocławska] Kompleks magazynowy "Panattoni Park Wrocław II" (24)

Napisz komentarz
Orzech
http://www.industrial.pl/magazyn/118_pa ... ii_pl.html
anubis
Powierzchnie przemysłowe we Wrocławiu: nowa inwestycja Panattoni we Wrocławiu

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie, poinformował o rozpoczęciu inwestycji w Nowej Wsi Wrocławskiej. Nowe centrum dystrybucyjne, Panattoni Park Wrocław II, będzie liczyć 60 tys. m2, a pierwszy budynek, hala B, zostanie ukończony już w II kwartale 2009 r
Nowa inwestycja
Nowe centrum dystrybucyjne Panattoni powstaje 17 kilometrów od centrum Wrocławia w miejscowości Nowa Wieś Wrocławska, leżącej na terenie gminy Kąty Wrocławskie. 13-hektarowa działka, położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4, obok planowanego autostradowego obejścia Wrocławia. Położenie gwarantuje doskonałą komunikację z centrum miasta, co zapewnia dostęp do wykwalifikowanych pracowników i możliwość korzystania przez nich z transportu publicznego. Oprócz doskonałej infrastruktury drogowej dodatkowym atutem regionu jest bliskość rynku niemieckiego.


Centrum będzie oferować klientom 60 tys. m2. W lutym br. ruszyła budowa hali B, o powierzchni 19 tys. m2. Zakończenie pierwszego etapu inwestycji planowane jest na II kwartał br. Do końca roku Panattoni zamierza jeszcze zbudować halę A, o powierzchni 40 tys. m2 .

Pierwsi Klienci
Mimo, że inwestycja dopiero wystartowała, jest już częściowo wynajęta. Pierwszym najemcą w Panattoni Park Wrocław II została firma CJ International, która podpisała kontrakt na ponad 5 tys. m2. Operator logistyczny wprowadzi się do hali B w kwietniu 2009 r. W ostatnim miesiącu deweloper podpisał kolejny kontrakt, na 10 tys. m2. Najemcą parku zostanie znany producent styropianu i tworzyw sztucznych, Knauf Industries. Firma planuje wprowadzić się do nowej siedziby na początku września 2009 r. W nowej lokalizacji zamierza zatrudnić ok. 150 pracowników.


Panattoni na Dolnym Śląsku

Panattoni Park Wrocław II to druga inwestycja dewelopera na Dolnym Śląsku. Pierwsza z nich, Panattoni Park Wrocław I, położona na Bielanach Wrocławskich, została w zeszłym roku rozbudowana do 86,5 tys. m2, w celu zaspokojenia rosnącego popytu. Według raportu Cushman & Wakefield w rejonie Wrocławia popyt w 2008 r. wyniósł 184 tys. m2, z czego 23% wygenerowali operatorzy logistyczni, 19% pochodził ze strony sieci sklepów, a za 11% odpowiedzialna była lekka produkcja. W ubiegłym roku deweloper wynajął w swoich wrocławskich parkach 83 tys. m2 powierzchni. Wśród klientów Panattoni w rejonie Wrocławia są takie firmy jak Agart Pro Orsay, Alu Trans, Bazylia, Dorado, Manuli Ekobal, Merida, Pika, Sauer Danfoss oraz Stenmot – 2

Zródło: TBWAPR

Wroclaw_I_I__Nowa_Wies.jpg
industrial
Panattoni Park Wrocław II to nowoczesny park magazynowy położony w bezpośrednim sąsiedztwie Autostrady A4, tuż przy węźle Pietrzykowice. Oferowane do wynajęcia hale magazynowe zaprojektowane są w sposób umożliwiający wynajem powierzchni magazynowych już od wielkości około 3000 m2, zapewniając jednocześnie możliwość wynajęcia magazynów o powierzchni nawet kilkudziesięciu tysięcy metrów w jednej hali. Wszystkie budynki magazynowe posiadają doskonałą ekspozycję wobec autostrady A4.

więcej o parku logistycznym i o wolnej powierzchni magazynowej na http://www.industrial.pl/magazyn/118_pa ... ii_pl.html
anubis
Apreo Logistics ma 5 tys. mkw. we Wrocławiu

wnp.pl (JM/PR) - 05-06-2009 09:14

Apreo Logistics wynajął około 5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Panattoni Park Wrocław II.
Apreo Logistics SA to spedytor i dostawca usług logistycznych na terenie Polski i Europy. Dzięki wynajętej powierzchni Apreo zaoferuje swoim klientom usługi logistyki magazynowej na powierzchni 5 000 mkw. z możliwością szybkiej ekspansji do ponad 20 000 mkw. Spółka w ramach nowego serwisu zamierza świadczyć również usługi drobnicowe (LTL).

Centrum dystrybucyjne Panattoni lokalizowane jest w Nowej Wsi Wrocławskiej, u zbiegu autostrady A4, międzynarodowej drogi E-67 oraz budowanej autostrady A8, ok. 11 km od centrum Wrocławia. Docelowa powierzchnia Panattoni Park Wrocław II to 60 000 mkw. Wśród klientów parku są już CJ International oraz Knauf Industries.
Orzech
Panattoni Europe podpisał umowy najmu na 5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Panattoni Park Wrocław II, dzięki czemu ten wrocławski park został w całości wynajęty. Jego nowymi najemcami są: Kolporter Service, sieć sklepów meblowych Abra oraz Apreo Logistics. Pierwsza firma jest nowym klientem Panattoni Europe i zajmie 1,8 tys. mkw. Sieć meblowa w Panattoni Park Wrocław II rozlokuje się na 1,6 tys. mkw. ,a łącznie z parkami w Strykowie i Gdańsku zajmuje w obiektach dewelopera 7,5 tys. mkw. W przypadku operatora logistycznego Apreo Logistics jest to ekspansja zajmowanej przez niego przestrzeni we wrocławskim kompleksie. Firma zwiększyła powierzchnię o 1,6 tys. mkw. i łącznie zajmuje 6,6 tys. mkw. Panattoni Park Wrocław II docelowo składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni 60 tys. mkw. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Nowa Wieś, 14 km od centrum Wrocławia.


Żródło: EUROBUILD
Orzech
Panattoni Europe dobuduje do istniejącego już budynku o 20 tys. mkw. zlokalizowanego na terenie kompleksu Panattoni Park Wrocław II halę o powierzchni 9,7 tys. mkw. Firma Hilti zajmie tam 3,5 tys. mkw. Nowy najemca ulokuje tam centrum serwisowe elektronarzędzi. Inwestycja zostanie ukończona w trzecim kwartale tego roku. Docelowa powierzchnia parku zlokalizowanego w Nowej Wsi ma wynieść 60 tys. mkw.


Żródło: EUROBUILD
Orzech
Międzynarodowy deweloper Panattoni Europe rozpoczął rozbudowę swojego podwrocławskiego kompleksu magazynowego Panattoni Park Wrocław II. Do istniejącego już budynku o powierzchni 20 tys. mkw. dobudowany zostanie kolejny, którego powierzchnia wyniesie prawie 10 tys. mkw. Co ważne nowa powierzchnia została już w prawie 30% wynajęta przez producenta profesjonalnych elektronarzędzi wykorzystywanych w budownictwie, firmę HILTI. Najemca uruchomi tam nowoczesne centrum serwisowe elektronarzędzi, obsługujące klientów z Polski, Czech i Słowacji. Planowany termin ukończenia inwestycji przypada na trzeci kwartał 2010 roku.

Żródło: http://www.gazetainwestor.pl/
Orzech
Firma Sato Polska została najemcą nowopowstałego magazynu o powierzchni 9,7 tys. mkw., w Panattoni Park Wrocław II. Spółka w obiekcie należącym do Panattoni Europe zajmie 2,7 tys. mkw. powierzchni. W transakcji pośredniczyła agencja Jartom. Kompleks położony w Nowej Wsi pod Wrocławiem docelowo składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni 60 tys. mkw.

Zródło: EUROBUILD
Orzech
Firma Panattoni Europe powiększy kompleks magazynowy Panattoni Park Wrocław II z 29,7 tys. mkw. do 41,2 tys. mkw. Pierwszym najemcą nowej części jest firma z branży logistycznej, która wynajmie 2,4 tys. mkw. Panattoni Park Wrocław II powstaje w trzech etapach.

pokaz-artykul.png
Orzech
http://nieruchomosci.pb.pl/2389255,4320 ... e-magazyny
Orzech
14253_1000x.jpg
Orzech
http://www.topbiura.pl/33,542,Szczegoly ... nosci.html
Godfath3r
Spółka Panattoni Europe ukończyła rozbudowę pierwszego budynku w Panattoni Park Wrocław II. Aktualnie cała powierzchnia kompleksu, wynosząca 41,2 tys. mkw., jest wynajęta. Ostatnią umowę podpisano z Premium Distributors, część grupy Eurocash.

pokaz-artykul.png
Jan Hawełko
Jan Hawełko
Kompleks logistyczny Panattoni Park Wrocław II zostanie powiększony o powierzchnię ponad 10 tys. mkw. Nowymi najemcami są: Frohe Sp. z o.o. oraz VMA NV.

Panattoni Park Wrocław II składa się obecnie z jednego budynku o powierzchni 40 tys. mkw. W ramach rozbudowy powstanie drugi obiekt liczący 10 tys. mkw. Zajmie go dwóch nowych klientów: Frohe Sp. z o.o. - producent szerokiej gamy akcesoriów wykonywanych z tworzyw sztucznych, który zajmie 3,5 tys. mkw. oraz firma V.M.A. NV, ...

pokaz-artykul.png
Orzech
W regionie Wrocławia ruszyły prace budowlane w ramach Panattoni Park Wrocław II w Nowej Wsi Wrocławskiej, gdzie ma powstać drugi budynek parku o powierzchni 10 tys. mkw. Nowymi klientami są: Frohe Sp. z o.o.- producent szerokiej gamy akcesoriów wykonywanych z tworzyw sztucznych, który zajmie 3,5 tys. mkw. oraz V.M.A. NV, specjalizująca się w produkcji z branży elektrotechnicznej, która wynajęła ponad 2,8 tys. mkw. w powstającym

http://www.propertynews.pl/magazyny/pan ... ,8948.html
Orzech
Ukończony został drugi obiekt kompleksu Panattoni Park Wroclaw II o powierzchni 10 000 mkw. dla spółek: Frohe, Brenntag Polska i V.M.A. Obecnie trwa realizacja ostatniego etapu inwestycji o powierzchni ok. 10 000 m kw. Nowymi najemcami są: firma DSV oraz Żabka Polska.

pokaz-artykul.png
Orzech
[...] "Jesteśmy w trakcie budowy ostatniego etapu Panattoni Park Wrocław II dla firmy DSV oraz Żabka Polska, a dopiero co sfinalizowaliśmy drugi obiekt wspomnianej inwestycji, poszerzając jej powierzchnię o 10 000 mkw. dla Frohe Sp. z o.o, Brenntag Polska i V.M.A. Już w listopadzie to centrum dystrybucyjne osiągnie łącznie 60 600 mkw. - wyjaśnia Robert Dobrzycki." [...]

http://www.propertynews.pl/magazyny/10- ... 12630.html
Orzech
Od kwietnia bieżącego roku Fine Logistics ma magazyn we Wrocławiu, gdzie od prawie 3 lat prężnie działa pierwszy oddział Fine w Polsce. Firma do dyspozycji klientów przekazała powierzchnię 1500 mkw. w Parku Pannattoni Wrocław II - czytamy na portalu Propertynews.pl

pokaz-artykul.png
Orzech
[quote:y2op13q1] Panattoni Park Wrocław II z kompletem najemców

22.04.2013

Nowo podpisana umowa z Pantos Logistics Poland zakończyła proces wynajmu parku magazynowego Panattoni Park Wrocław II należącego do firmy Panattoni Europe. Operator logistyczny zajmie 5,6 tys. mkw. powierzchni magazynowej i dodatkowe blisko 400 mkw. powierzchni biurowej. Dzięki podpisanemu kontraktowi obiekt o powierzchni 60,6 tys. mkw. został w całości wynajęty. W zawarciu umowy dewelopera reprezentowała agencja Jones Lang LaSalle.
[/quote:y2op13q1]

Żródło: EUROBUILD
REKLAMA