Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. 150 lokali powstanie w atrakcyjnym miejscu na Dąbrowie! UM Łódź / lodz.pl

Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. 150 lokali powstanie w atrakcyjnym miejscu na Dąbrowie!

WIZUALIZACJA
Orzech
Orzech
REKLAMA

150 mieszkań planuje wybudować miasto przy ul. Śląskiej na Dąbrowie. To kolejny z miejskich projektów budowy nowych osiedli mieszkaniowych w Łodzi.

150 mieszkań w atrakcyjnym miejscu na Dąbrowie. Miasto ma koncepcję budowy lokali z atrakcyjnym czynszem gminnym w dwóch budynkach przy ul. Śląskiej, przy skrzyżowaniu z ul. Niższą. Powstanie tam 50 kawalerek (M1), 70 lokali M2 oraz 30 mieszkań. Zaplanowano też 106 miejsc parkingowych. W nowym budynku zainstalowana będzie fotowoltaika oraz zbiornik retencyjny na deszczówkę.

To idealne miejsce do zamieszkania dla rodzin z dziećmi, ale i dla seniorów. Z mieszkań, które stanęłyby przy ul. Niższej jest tylko kilka minut do dwóch miejskich żłobków: przy ul. Lelewela 11 i ul. Tatrzańskiej 118. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się też miejskie przedszkole nr 118 (ul. Gabrieli Zapolskiej 54) oraz Szkoła Podstawowa nr 190 (ul. Malczewskiego 37/47). Zarówno dla rodzin, jak i osób starszych, w pobliżu są miejsca wypoczynku, czyli Stawy Jana i Młynek.

REKLAMA

Warto wspomnieć, że wybrany został wykonawca przebudowy fragmentu al. Śmigłego-Rydza (od ul. Dąbrowskiego do ul. Broniewskiego) oraz ul. Niższej (od ul. Broniewskiego do ul. Śląskiej). Po zakończeniu prac tramwaje MPK Łódź zaczną jeździć do pętli Niższa-Śląska (nie jeżdżą tam od 2018 roku). Zakres inwestycji będzie bliźniaczy w porównaniu z trwającymi obecnie pracami na al. Śmigłego-Rydza (od ul. Przybyszewskiego do ul. Dąbrowskiego). Przebudowa obejmie jezdnie, chodniki, drogę rowerową oraz torowisko. Nowa pętla tramwajowa wzbogacona zostanie o specjalny pas dla autobusów. Pojawi się nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna, nie zabraknie zieleni.

UM Łódź / lodz.pl

Źródło: UM Łódź / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA