Nowe mieszkania na Widzewie. Miasto Łódź buduje je z WTBS

Nowe mieszkania na Widzewie. Miasto Łódź buduje je z WTBS

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Przy ul. Przędzalnianej 101/103 trwają intensywne prace przy budowie nowego bloku. To wspólna inwestycja miasta i Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W 2023 r. do dyspozycji łodzian będzie tu 20 lokali pod wynajem komunalny oraz 19 ze średnim czynszem w ramach tzw. budownictwa społecznego.

– Mieszkania to pełen przekrój metraży: od 30-metrowych kawalerek po 3-pokojowe, prawie 70-metrowe mieszkania. Zostaną oddane w naszym typowym standardzie: z białą armaturą i płytkami w łazienkach, z położonymi podłogami – opowiada Radosław Stępień, prezes WTBS.

Nie zabraknie tu również mieszkania dostosowanego stricte do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji komórki. Zakończono już prace nad kondygnacją parterową. Powstają ściany kondygnacji pierwszego piętra. Pod koniec 2023 r. do budynku będą się wprowadzać lokatorzy.

lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
lodz.pl
REKLAMA
lodz.pl

Za projekt architektoniczny budynku przy ul. Przędzalnianej 101/103 odpowiedzialne jest Biuro projektów UNI-FORM z Łodzi.

Biuro projektów UNI-FORM

W planach jest jeszcze budowa ok. 250 mieszkań we współpracy miasta z WTBS (przy Nawrot 98, Skierniewickiej 8, 10 oraz Lubelskiej 9/11 i Lubelskiej 7, jak również przy Oblęgorskiej/Widok).

Źródło: Urząd Miasta Łodzi

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA