Nowy Dom Poselski w Warszawie zostanie wyburzony. W jego miejscu za 300 milionów złotych powstanie nowy budynekźródło: Adrian Grycuk (Licencja: CC-BY-SA-3.0-PL) - commons.wikimedia.org/wiki/

Nowy Dom Poselski w Warszawie zostanie wyburzony. W jego miejscu za 300 milionów złotych powstanie nowy budynek

Orzech
Orzech
REKLAMA
Oddany do użytku wiosną 1989 roku tzw. Nowy Dom Poselski przy ul. Senackiej 1 w dzielnicy Śródmieście ma zostać wyburzony. Właściciel obiektu – Kancelaria Sejmu zamierza w jego miejscu wybudować nowy obiekt z około 400 pokojami w standardzie trzygwiazdkowego hotelu. Inwestycja miałaby potrwać 6 lat i kosztować około 300 mln zł.
Według informacji uzyskanych przez dziennik "Fakt" budowa miałaby się zacząć dopiero na przełomie 2024 i 2025 roku, a nowe budynki byłyby oddane do użytku w 2028 roku. Według gazety, posłowie od dawna skarżą się na standard obecnego obiektu, porównując go do wyeksploatowanego akademika.
Kancelaria sejmu planuje realizację nowej siedziby Domu Poselskiego. Wcześniej zamierza wydać decyzję o rozbiórce obecnego Domu Poselskiego. W nowym budynku przewidziano wstępnie około 400 pokoi, w tym 2 apartamenty po 90 mkw., i 17 pokoi 55-metrowych. W obiekcie znajdą się również 3 pokoje dla matek z dziećmi oraz 3 dla osób z niepełnosprawnościami
Nowy obiekt ma dysponować również 25 pokojami gościnnymi, basenemrestauracją oraz kaplicą. W części biurowej znajdzie się ponad 50 pomieszczeń, a pod nią parking podziemny na 250 samochodów.
Adrian Grycuk (Licencja: CC-BY-SA-3.0-PL) - commons.wikimedia.org/wiki/
Nowy Dom Poselski przy ul. Senackiej 1 został oddany do użytku wiosną 1989 r. Dysponuje 369 pokojami, basenem, sauną, siłownią, salą konferencyjną, sklepikami, restauracją oraz coctail barem. Na poziomie –1 znajduje się kaplica Bogurodzicy Maryi Matki Kościoła należąca do parafii św. Aleksandra. Budynek powstawał na bazie projektu Małgorzaty Handzelewicz-Wacławek przy współpracy Andrzeja Kaliszewskiego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA