Niebawem rusza budowa nowego gmachu Urzędu Marszałkowskiego

Niebawem rusza budowa nowego gmachu Urzędu Marszałkowskiego

Rzeszów
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Za ponad 25 mln zł Podkarpacki Urząd Marszałkowski planuje wybudować nowy budynek administracyjno-biurowy, pomimo iż gmach przy ulicy Cieplińskiego pachnie nadal nowością.

Teren, na którym ma stanąć nowy gmach Urzędu Marszałkowskiego, to działka przy ulicy Lubelskiej po byłych zakładach sprzętu medycznego, pomiędzy potokiem Przyrwą a terenem szpitala chorób płuc.
Decyzja o budowie nowego biurowca na potrzeby Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego została już podjęta. Budynek stanie przy ulicy Lubelskiej 4, jego powierzchnia wynosić będzie ponad 3,8 tys. metrów kwadratowych. Biurowiec składać się będzie z dwóch segmentów, tworząc literę "L" połączonych po środku przeszkloną dominantą. Budynek posiadać będzie sześć kondygnacji nadziemnych oraz jedną podziemną. Wewnątrz zaprojektowano parking dla samochodów służbowych. Natomiast przed budynkiem powstanie obszerny parking dla pozostałych osób. W nowo powstałym biurowcu na jednej zmianie będzie mogło pracować 300 osób.
W 2009 roku przy ulicy Cieplińskiego w Rzeszowie powstał za 35 mln zł gmach, który miał być wybawieniem dla porozrzucanych departamentów po całym Rzeszowie. W przeszłości w tym miejscu był internat Zespołu Szkół Budowlanych, w przeciągu trzech lat, kosztem 35 mln złotych budynek gruntownie przebudowano, rozbudowano, zmodernizowano oraz nowocześnie wyposażono. Gmach przy ulicy Cieplińskiego posiada 208 pokoi, dwie sale konferencyjne, jedną aulę audytoryjną na 200 miejsc. W chwili otwarcia nowej siedziby przy ulicy Cieplińskiego, w urzędzie pracowało 600 osób.
REKLAMA
Teraz jednak okazuje się, że gmach przy Cieplińskiego jest za ciasny dla rosnącej wciąż armii urzędników i piętrzącej się liczby departamentów. Ponadto samorząd wojewódzki zatrudnia coraz więcej osób, na przestrzeni czasu od 2014 roku, licząc przez trzy lata urzędnicza armia zwiększyła się z 950 do 1092 osób.
Do nowego gmachu przy ulicy Lubelskiej przeniesieni zostaną pracownicy zatrudnieni w Podkarpackim Biurze Planowania Przestrzennego, osoby zatrudnione w Wojewódzkim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej, Podkarpackie biuro Geodezji Terenów Rolnych, obecnie jednostki pracują w lokalu przy ulicy Targowej 1, należącym do miasta. Ponadto do nowego budynku przy Lubelskiej przeniesione zostaną z ulicy Lisa-Kuli 13 departamenty Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Edukacji, Nauki, Sportu, Społeczeństwa Informacyjnego oraz Biuro Analiz Ekonomicznych i Nadzoru Właścicielskiego.
Budową nowego gmachu zajmie się firma Baudziedzic Sp. z o.o. z Rudnej Małej. W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Oddanie budynku do użytku zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA