Grupa Octava Property Trust (OPT) sprzedała działkę inwestycyjną pod budowę magazynu typu SBU austriackiemu inwestorowi. Według firmy doradczej Savills zaangażowanej wspólnie z Avison Young w proces poszukiwania inwestorów, rynek magazynowy w Warszawie rośnie najszybciej w skali całej Polski.
Działka inwestycyjna o powierzchni ponad 1,3 ha położona przy lotnisku Chopina, w pobliżu skrzyżowania Alei Krakowskiej i południowej obwodnicy Warszawy.
– Lokalizacja działki w obrębie klastra logistycznego międzynarodowego portu lotniczego gwarantuje dostęp do wydajnej sieci transportowej i wygodnego połączenia z wieloma centrami dystrybucyjnymi. Jest to znakomita lokalizacja pod budowę magazynu miejskiego typu SBU, który z powodzeniem będzie w stanie obsłużyć operatorów logistycznych działających na terenie Warszawy i okolic – mówi Henryk Rytwiński, w Octava Property Trust.
Nowym właścicielem działki został fundusz inwestycyjny z Austrii, który nabył ją z planem budowy magazynu typu SBU (z ang. Small Business Unit) o powierzchni ok. 8 000 mkw. Najmniejsze moduły magazynowe w planowanym budynku będą miały po ok. 500 mkw. powierzchni magazynowo-wystawienniczej i biura o pow. ok. 100 mkw.
– Okolice lotniska Warszawa Okęcie to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla logistyki miejskiej. Bliskość głównych dróg krajowych i autostrad oraz duży rynek zbytu to jedne z głównych atutów przyciągających inwestorów zainteresowanych aktywami magazynowymi. Warszawski rynek magazynowy rośnie najszybciej w skali całego kraju, a szczególnie duże jest zapotrzebowanie na mniejsze powierzchnie (moduły) ze strony firm handlowych i sektora e-commerce – mówi Rafał Bochenek, manager ds. zakupu gruntów w Savills.
Firmy doradcze Savills i Avison Young reprezentowały sprzedającego i jest to ich druga wspólna transakcja w ostatnich tygodniach. Kancelaria Penteris zapewniała doradztwo prawne dla sprzedającego w trakcie całego procesu.
– Szybko rozwijający się rynek magazynowy dla mniejszych najemców napędza popyt na najlepsze lokalizacje. Wysokie zainteresowanie firm powierzchniami magazynowymi i biurowymi wśród projektów Small Business Units utrzymuje poziom pustostanów w tym segmencie na bardzo niskim poziomie. Dzięki wciąż stosunkowo niskim czynszom, w porównaniu z innymi krajami europejskimi, Polska przyciąga najemców i pozostaje atrakcyjna dla inwestorów – mówi Bartłomiej Krzyżak, Senior Director, Investment w Avison Young.

Grupa Octava Property Trust (OPT) jest właścicielem 12 nieruchomości w Polsce, w większości zlokalizowanych na terenie Warszawy i innych obszarach wielkomiejskich, takich jak m.in. Wrocław, Poznań i Trójmiasto. Firma posiada łącznie ok. 150 000 mkw. całkowitej powierzchni najmu biurowej i handlowej.





![Zakończyła się rozbudowa akademika Student Depot w Poznaniu [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/194/66/77506_100x70.jpg)



![Duży kompleks biurowy w Warszawie zmienił swoją funkcję na...akademik [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/184/56/77496_100x70.jpg)

![Co dalej z lotniskiem w Radomiu? Dostanie nową szansę? [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/178/50/77490_100x70.jpg)
![[Warszawa] Costa Coffee wzmacnia ofertę na Lotnisku Chopina](https://investmap.pl/_i/image/94/94/25950_100x70.jpg)
![[Warszzawa] Costa Coffee wkracza na Lotnisko Chopina w Warszawie](https://investmap.pl/_i/image/74/74/25162_100x70.jpg)
![[Wrocław] Już nie Modlin, tylko Okęcie. Ryanair zwiększa liczbę lotów z Wrocławia i zmienia lotnisko](https://investmap.pl/_i/image/167/39/25511_100x70.jpg)

![[Warszawa] Odmieniony park handlowy na Okęciu z agentem](https://investmap.pl/_i/image/202/74/36298_100x70.jpg)
![[Warszawa] Lotnisko Chopina: Przetarg na modernizację terminala przesunięty](https://investmap.pl/_i/image/148/20/4244_100x70.jpg)
![[Warszawa] Coraz większy wybór na rynku hotelowym w Warszawie](https://investmap.pl/_i/image/7/7/33031_100x70.jpg)
![[Warszawa/Gdynia] Fundusz BPT Optima sprzedał budynki biurowe Obrzeżna w Warszawie i Baltic Business Center w Gdyni](https://investmap.pl/_i/image/35/35/3875_100x70.jpg)
![[Warszawa] Pozwolenie na użytkowanie dla biurowca GreenWings Offices](https://investmap.pl/_i/image/39/39/3367_100x70.jpg)