Od grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą nową trasą z Wrocławia do GłogowaJakub Zazula

Od grudnia pociągi Kolei Dolnośląskich pojadą nową trasą z Wrocławia do Głogowa

Orzech
Orzech
REKLAMA

Koleje Dolnośląskie S.A. jeszcze w tym roku uruchomią połączenia z Wrocławia do Głogowa. Od grudnia tego roku, wraz z wejściem nowego rozkładu jazdy, pociągi tego dolnośląskiego przewoźnika obsługiwać zaczną część przewozów pasażerskich na trasie z Wrocławia Głównego przez Brzeg Dolny, Wołów do Ścinawy oraz w relacji do Głogowa.

Tym samym Koleje Dolnośląskie S.A. rozpoczną regularne połączenia realizowane w oparciu o Magistralę Nadodrzańską. Na początek będzie to 5 par nowoczesnych pociągów na dobę, umożliwiających dojazd do centrum stolicy Dolnego Śląska w godzinach porannych, około południowych oraz popołudniowych.

Skorzystają na tym mieszkańcy takich miast jak: Brzeg Dolny, Wołów, Ścinawa dla których oznacza to wzbogacenie oferty połączeń i uzupełnienie jej o możliwość korzystania z pociągów elektrycznych Kolei Dolnośląskich na nowo obsługiwanej linii Wrocław - Głogów.

Jakub Zazula
REKLAMA

Na trasie z Wrocławia Głównego przez Brzeg Dolny, Wołów i Ścinawę do Głogowa nadal będą jeździły także pociągi Polregio. Również i ten przewoźnik postawił na komfort swoich pasażerów wprowadzając nowe pociągi na tej linii.

– Chodzi o tabor z klimatyzacją, wi-fi w pociągu, czy gniazdkami do ładowania laptopów lub telefonów. Także zapewnimy skok jakościowy pod względem oferty rozkładowej, ale i komfortu podróży – informuje Adam Gajda, dyrektor dolnośląskiego zakładu PolRegio.

Magistrala nadodrzańska (zwana Nadodrzanką) to linia kolejowa nr 273, która łączy Wrocław Główny ze stacją Szczecin Główny. Linia liczy 356 km długości i przebiega przez Brzeg Dolny, Wołów, Głogów, Nową Sól, Zieloną Górę, Kostrzyn nad Odrą i Gryfino. Przebiega przez województwa dolnośląskie, lubuskie i zachodniopomorskie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA