OKAM ACADEMICUS Sp. z o.o., spółka należąca do Grupy kapitałowej OKAM CAPITAL, zawarła umowę o roboty budowlane z Unibep S.A. Przedmiotem kontraktu jest realizacja, w ramach II etapu inwestycji Cityflow, zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami, garażem podziemnym, oraz zagospodarowaniem terenu na działce w Warszawie przy ulicy Redutowej.
– 2024 to dla OKAM jubileuszowy rok, w którym obchodzimy 20-lecie istnienia firmy. Niezwykle ważna jest dla nas realizacja kolejnych planów, w tym intensyfikacja prac związanych z inwestycją Cityflow. Wykonawstwo II etapu powierzyliśmy rzetelnemu partnerowi, jakim jest Unibep. Współpraca zaowocuje realizacją kilkuset lokali o wysokim standardzie, w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji – mówi Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
W ramach II etapu Cityflow powstaną dwa budynki o wysokości od 5 do 9 kondygnacji nadziemnych, w których znajdzie się łącznie 416 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy. OKAM uwzględnił w inwestycji ponad 540 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.
Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, istnieje na rynku od ponad 70 lat. W roli Generalnego Wykonawcy realizuje projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza obiektami mieszkaniowymi, buduje również kompleksy handlowo-usługowe czy przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, a także drogi.
Unibep odpowiada również za realizację I etapu projektu Cityflow, w ramach którego do końca 2024 roku powstaną dwa budynki z 333 mieszkaniami. Na całą inwestycję przy ul. Redutowej na warszawskiej Woli składać się będą cztery budynki z 749 lokalami.
Rozpoczęcie realizacji II etapu Cityflow zaplanowano na I kw. 2024 r., jej zakończenie – na II kw. 2026 r.
Proces sprzedaży mieszkań I i II etapu prowadzony jest przez dewelopera OKAM.
Zgodnie z Nową Polityką Jakości OKAM, Cityflow charakteryzować będzie szereg rozwiązań przyjaznych środowisku oraz podnoszących komfort życia mieszkańców. Deweloper wprowadzi udogodnienia sprzyjające aktywnościom na powietrzu i bliskości natury. Pas zieleni przechodzący przez inwestycję obejmie m.in. zaciszną oazę z leżakami i hamakami, amfiteatr, plac z mgłą wodną, ogródek warzywny, strefę do street workoutu, plac zabaw dla najmłodszych czy przestrzeń rekreacyjną dla czworonogów. Na jakość życia w Cityflow wpływać będzie też wyposażenie mieszkań w system inteligentnego domu – Appartme Standard – dzięki któremu możliwe będzie zdalne sterowanie ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem i zaworami wody. W ramach rozwiązań proekologicznych zainstalowany zostanie na przykład układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Na osiedlu działać będzie także bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg oraz stacja do serwisu jednośladów.
Najbliższa okolica Cityflow posiada liczne atuty, w tym istniejącą, rozwiniętą infrastrukturę transportową (autobusy, tramwaje, metro – stacja Księcia Janusza), dostęp do obiektów handlowo-usługowych (centrum handlowe Wola Park), a także do nieodległego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego.
Za projekt architektoniczny osiedla Cityflow odpowiedzialna jest pracownia Dedeco.