Osiedle Koncept powstanie w Gdańskuźródło: Materiały inwestora

Osiedle Koncept powstanie w Gdańsku

Kajtman
Kajtman
Oliva Koncept
adresGdańsk, Człuchowska
inwestorInpro S.A.
projektantProconcept
REKLAMA
Deweloper Inpro S.A. rozpoczął sprzedaż osiedla Koncept. Kompleks powstaje w gdańskim Zakoniczynie. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną dwa budynki mieszczące łącznie 87 lokali. Projekt wyróżnia elegancka architektura oraz liczne, funkcjonalne udogodnienia takie jak parking ze stacją ładowania pojazdów elektrycznych, bawialnia, place zabaw, sfera fitness, a także ogrody deszczowe i strefy wypoczynkowe wypełnione zielenią. Planowany termin zakończenia budowy to 30 października 2022 roku.
Koncept to powstające w dwóch etapach nowoczesne osiedle, które obejmuje utworzenie łącznie 6 budynków o niskiej, czteropiętrowej zabudowie. Kompleks zlokalizowany będzie na malowniczych wzniesieniach, co zapewni mieszkańcom piękne widoki i bliskość natury. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną dwa budynki mieszczące łącznie 87 lokali o powierzchniach liczących od 41 do 89 mkw. Co ważne, do metrażu mieszkań nie są doliczane powierzchnie znajdujące się pod ścianami działowymi, dzięki czemu nabywcy płacą za realnie wykorzystywaną powierzchnię. W ofercie znajdują się 2-, 3- i 4-pokojowe mieszkania o funkcjonalnie rozplanowanych rozkładach, co pozwoli na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni. Dodatkowo do każdego lokalu przynależeć będzie loggia, balkon lub ogródek. 
Koncept to osiedle o nowoczesnej i ponadczasowej architekturze. Jego punktem charakterystycznym będzie oryginalna konstrukcja zewnętrznej windy, która nie tylko stanie się wizualnym wyróżnikiem inwestycji, ale także zapewni wygodną komunikację między poszczególnymi kondygnacjami kompleksu.
Z myślą o zmotoryzowanych w ramach całej inwestycji zaplanowano: parking zewnętrzny liczący 138 prywatnych oraz 11 ogólnodostępnych miejsc postojowych, a także krytą przestrzeń parkingową mieszczącą 38 samochodów (etap II) oraz podziemne hale garażowe obejmujące 120 stanowisk (etap II). Ponadto w obrębie części parkingowej powstanie dostępna dla wszystkich mieszkańców osiedla stacja ładowania pojazdów elektrycznych. 
Osiedle zostanie wyposażone w wiele atrakcyjnych udogodnień. W częściach wspólnych zaprojektowano windy, pomieszczenia do przechowywania wózków oraz rowerów, a także komórki lokatorskie o ponadprzeciętnych wymiarach sięgających nawet 11 mkw. W planach jest także utworzenie bawialni, trzech placów zabaw, strefy fitness, ogrodów deszczowych oraz zewnętrznych miejsc wypoczynkowych z liczną zielenią i elementami małej architektury.
REKLAMA
Osiedle Koncept powstaje w gdańskim Zakoniczynie przy ulicy Człuchowskiej. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu położona jest szkoła podstawowa wraz z boiskami, a w zasięgu kilkuminutowego spaceru znajduje się m.in. żłobek, przedszkole, przychodnia lekarska, czy sklepy spożywcze. W pobliżu osiedla zlokalizowane są także idealne do wypoczynku tereny spacerowe wokół zbiornika retencyjnego. Co ważne, obszar ten jest skomunikowany z resztą miasta, dzięki znajdującym się w niedalekiej odległości od osiedla przystankom autobusowym i liniom tramwajowym, które pozwolą mieszkańcom na wygodny dojazd do wszystkich kluczowych części Gdańska. Dodatkowo zlokalizowana w pobliżu obwodnica umożliwi bezproblemowe dotarcie do wielu miejsc. Droga samochodem do centrum miasta zajmuje zaledwie około 25 minut.
Planując inwestycję Koncept, chcieliśmy zapewnić jej przyszłym mieszkańcom maksymalny komfort życia, dlatego w projekcie uwzględniliśmy liczne udogodnienia, które zapewnią zarówno przestrzeń do wypoczynku, aktywnego spędzania czasu, jak i do zabawy. Postawiliśmy także na rozwiązania ekologiczne, pozwalające właścicielom żyć jeszcze bliżej natury, takie jak stacja ładowania pojazdów elektrycznych czy też ogrody deszczowe na terenie osiedla. W ten sposób połączyliśmy nowoczesność i funkcjonalność, tworząc tym samym nową koncepcję wygody – mówi Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro S.A.
Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Proconcept, a funkcję Generalnego Wykonawcy pełni Inpro S.A. Ceny lokali kształtują się w przedziale od ok. 8 100 zł do ok. 9 600 zł brutto za metr kwadratowy. Planowany termin zakończenia I fazy inwestycji to 30 października 2022 roku.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA