REKLAMA

Opinie o Osiedle Spirala Czasu (Nowe Żerniki, WuWa2) (222)

Napisz komentarz
Jakub Zazula
+3
Jakub Zazula
Jakub Zazula
+3
+21
+33
+21
embepi
Odbiór mieszkania wygląda tak, że idziesz z Panią z Archicomu i sobie oglądasz mieszkanie i przekazujesz Pani wszystko co Ci się nie podoba i uważasz za wadę. Spisujecie protokół odbioru mieszkania. Jeżeli coś muszą poprawić, to proponują wzięcie jednego klucza od domu i podpisujecie protokół, dostajesz wszystkie klucze, wino i instrukcję i jesteś szczęśliwym posiadaczem mieszkania :)
Do mieszkania mogłeś wejść 2 razy w ciągu całego okresu budowy, ale chyba już nie można (bo budowa jest chyba zamknięta). 
Pozwolenie na użytkowanie będzie po połowie października (pesymiści mówią o końcu października).
ok123
A czy ktoś miał przed odbiorem kluczy jakiś odbiór mieszkania? Czy wszystko odbywa się jednego dnia? I może już wiadomo kiedy uzyskają te pozwolenia? I jeszcze jedno pytanie? Czy mogę wejść do mieszkania i zrobić pomiary kuchni itp, jeśli jeszcze nie mam odbioru?
ralfer
Sporo ciekawych rozmów dot. Spirali Czasu jest również na FB: https://www.facebook.com/groups/spiralaczasu/
rysiek
Cześć, Odbiór mam dopiero we wtorek. Na zdjęciach z wcześniejszych inspekcji widzę, że brakuje jednego gniazdka w kuchni, na podstawie planów instalacji od dewelopera. 
embepi
Połowa osób mnie więcej odebrała.Najczęstsze usterki to zacieki na ścianach, brak kątów prostych etc.
Brak elementów przy stolarce (zaślepek).
W moim przypadku w piwnicy były źle osadzone drzwi (do ponownego osadzenia).
Generalnie nie jest źle :)
esentio
Cześć,Czy ktoś odbierał już mieszkanie? Jakieś problemy wyszły podczas odbioru na które trzeba zwrócić uwagę? 
+68
ralfer
Jeśli dobrze rozumiem ideę to płytki nie mają fug, są za to ok. 3 mm szczeliny, która umożliwiają odpływ wody oraz wentylację. Nie znam tego systemu, więc trudno mi polecać albo odradzać, ale wydaje się, że mogłoby to rozwiązać problem płytek na balkonie.Jedyny haczyk jaki przychodzi mi do głowy to to, że warto by dogadać się z sąsiadem (chodzi o "wspólne" balkony przedzielone przepierzeniem) i zrobić razem elegancką posadzkę.
embepi
Te płytki nie wymagają fug ? Ciekaw jestem jaka jest cena czegoś takiego
ralfer
Można też ułożyć płytki albo deski na podkładkach i zlicować elegancko z progiem:1. https://youtu.be/twunayqyISY?t=1422. https://www.youtube.com/watch?v=zOGcuSn02u0
pkc
Art. 27. 1. Przeniesienie na nabywcę prawa, o którym mowa w art. 1, poprzedzone jest odbiorem lokalu mieszkalnego
lub domu jednorodzinnego przez nabywcę, który następuje po zawiadomieniu o zakończeniu budowy domu jednorodzinnego,
przy jednoczesnym braku sprzeciwu ze strony właściwego organu, albo na podstawie decyzji o pozwoleniu
na użytkowanie.
embepi
Ja odbieram 21go. Z tego co rozmawiałem z ekspertem, to prawo tego nie reguluje, więc reguluje to tylko umowa deweloperska. W naszym wypadku mogą tak zrobić (wydać klucze wcześniej).
vv
No tak, ale o ile mi wiadomo będą chcieli wydać wszystkie mieszkania do 30.09.2017 żeby uniknąć kar - pierwsze terminy odbiorów już są ustalane.Pytanie czy mamy możliwość odmówienia odbioru jeśli nie ma pozwolenia na użytkowanie?
REKLAMA