OSTC Polska została najemcą biur serwisowanych w Chillispaces w kompleksie Alchemia w GdańskuMateriały prasowe

OSTC Polska została najemcą biur serwisowanych w Chillispaces w kompleksie Alchemia w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Firma OSTC Polska, lider na rynku instrumentów pochodnych, podpisała umowę na wynajem biura serwisowanego w Chillispaces, mieszczącego się w budynku Argon w kompleksie Alchemia Business Center przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. W procesie poszukiwania powierzchni biurowej oraz w negocjacjach najemcę wsparła firma doradcza Newmark Polska.

Głównym obszarem działalności firmy jest handel instrumentami pochodnymi. Aby realizować swoje plany, jest ona obecna na kilkunastu globalnych giełdach i handluje ponad 100 liniami instrumentów.

OSTC Polska zajmuje się nowoczesnymi technologiami i oferuje także szkolenia zawodowe. Firma jest obecna w 4 krajach i posiada 8 biur, zatrudniając łącznie prawie 400 pracowników.

– Nasz klient był obecny na trójmiejskim rynku od 2008 roku, ale ze względu na zmianę modelu pracy na hybrydowy, chciał skorzystać z bardziej elastycznych rozwiązań. W budynku Argon kompleksu Alchemia spółka OSTC Polska będzie korzystać z powierzchni serwisowanej Chillispaces z możliwością powiększenia jej nawet dwukrotnie. Jednocześnie dzięki pozostaniu firmy w dzielnicy Przymorze, pracownicy zachowają dogodny dojazd do pracy – mówi Kaja Karbowska, doradca w Newmark Polska.

– Wdrożenie hybrydowego modelu pracy zmienia zapotrzebowanie na powierzchnię biurową. Część firm jest zainteresowanych elastycznymi umowami lub relokacją do biur typu cowork. To pozwala najemcom zoptymalizować koszty najmu i dostosować liczbę stanowisk pracy do aktualnych potrzeb – dodaje Michał Rafałowicz, dyrektor regionalny w Newmark Polska.

– Zmiana biura właśnie w tym momencie nie jest przypadkowa. W OSTC stawiamy na elastyczność i chcemy zapewnić ją naszym pracownikom, którzy po zakończeniu pandemii są zainteresowani pracą w trybie hybrydowym. W IV kwartale 2022 planujemy nabór kolejnych grup traderów. Również nowym pracownikom chcemy zapewnić nie tylko biuro znajdujące się w atrakcyjnej lokalizacji, ale z szeregiem udogodnień, jak strefy relaksu czy dostęp do gier zespołowych, tak by praca w nim była przyjemnym doświadczeniem – tłumaczy Klaudia Stelmachowicz, szefowa globalnego działu HR i Talent oraz Dyrektor Zarządzająca OSTC Polska.

– W biurach Chillispaces użytkownicy pracują w swoim, najbardziej dla nich optymalnym trybie. Funkcjonalnie wyposażone biura, wygodne, ciepłe i komfortowe strefy wspólne i chilloutu oraz zespół wspierający najemców tworzą doskonałe warunki do realizacji przez nich zadań – dodaje Robert Jarząbek, prezes Chillispaces.

Spółka w swoich przestrzeniach Chillispaces oferuje najemcom usługi wirtualnych biur, pracowni coworkingowych i biur serwisowanych projektowanych pod konkretne wymagania klientów. W stylowo zaprojektowanych wnętrzach znajdują się między innymi sale konferencyjne, strefy chilloutu oraz w pełni wyposażone kuchnie.

Gdańskie biura Chillispaces są zlokalizowane w budynku Argon wchodzącym w skład kompleksu Alchemia Business Center przy ul. Grunwaldzkiej w dzielnicy Oliwa. Budynek Argon, w którym spółka OSTC Polska wynajęła przestrzeń biurową, znajduje się u zbiegu al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską, tuż obok przystanku SKM "Przymorze". Z tego miejsca można się dostać w zaledwie 20 minut do centrum Gdańska i Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Materiały prasowe

Argon to jeden z największych wolnostojących obiektów biurowych w północnej Polsce. Posadowiony jest u zbiegu al. Grunwaldzkiej z ul. Kołobrzeską, dzięki czemu jest najbardziej prestiżowo ulokowanym budynkiem całego kompleksu. Ponadczasowy i elegancki charakter nadaje budynkowi pozbawiony szprosów narożnik elewacji od strony skrzyżowania, zwany "latarnią", efektownie podświetlony po zmroku.

REKLAMA

Argon to:

- Powierzchnia najmu brutto: 38 tys. mkw.

- Powierzchnie biurowe: 36 tys. mkw.

- Powierzchnie handlowo-usługowe w parterze: ok. 2 tys. mkw.

- Powierzchnia piętra: blisko 3000 mkw.

- Ilość kondygnacji naziemnych: 14

- Miejsca postojowe: 370 miejsc parkingowych

- LEED: Precertyfikat na poziomie PLATINUM

Najemcy powierzchni biurowych: Lufthansa Systems Poland, Luxoft, Grupa Wirtualna Polska, Damen, ING Bank Śląski Najemcy lokali: Subway, Nowakowski, AmRest (Starbucks), Enjoy, Pizza Pasta&Basta, Sugoi Sushi, Żabka, ING Bank Śląsk.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA