Panattoni rozbuduje swój wielki park magazynowy pod Wrocławiem. Dokupił 35 ha gruntu!Materiały prasowe

Panattoni rozbuduje swój wielki park magazynowy pod Wrocławiem. Dokupił 35 ha gruntu!

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, konsekwentnie stawia na aglomerację wrocławską. Inwestor zdecydował się na powiększenie swojego wielkiego parku magazynowego Wrocław Campus w gminie Kobierzyce pod Wrocławiem i dokupuje 35 ha gruntu. Na nowo zakupionych gruntach Panattoni rozpocznie już w II kw. br. realizację dwóch budynków o łącznej powierzchni ok. 160 tys. mkw.

Wrocław Campus przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent najwyższym obecnie na polskim rynku nieruchomości przemysłowych. Deweloper m.in. wzmocni dach pod instalacje fotowoltaiczne, a także przygotuje tereny zielone, zwiększające atrakcyjność wizualną oraz bioróżnorodność inwestycji. Panattoni zrealizuje również towarzyszącą obiektom infrastrukturę drogową, elektryczną, wodociągową i kanalizacyjną.

Wrocław Campus po rozbudowie będzie dysponował 350 tys. mkw. w ramach 6 budynków na obszarze 75 hektarów, stając się największym parkiem Panattoni na Dolnym Śląsku i jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

– Na stolicę Dolnego Śląska stawiają globalne marki, które zyskują możliwość szybkiego dotarcia do licznych rynków europejskich, przy niższych kosztach operacyjnych w Polsce, względem zachodniej Europy. Region Wrocławia w III kw. 2022 r. zajmował z wynikiem około pół miliona m kw. trzecie miejsce w kraju pod względem popytu na powierzchnię przemysłową. Zapotrzebowanie cały czas jest ogromne, dlatego realizujemy kolejne gigantyczne inwestycje, w strategicznych lokalizacjach – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

REKLAMA

W pobliżu nowego parku Panattoni znajdują się m.in. obiekty spółki Amazon, a w tym samym regionie położony jest kompleks koreańskiego LG, obejmujący największą w Europie fabrykę baterii litowo-jonowych dla aut elektrycznych. To oznacza ogromny potencjał biznesowy m.in. dla branży e-commerce i automotive, szczególnie w połączeniu z doskonałą lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo znanych na całym świecie producentów oraz drogi S8 i węzła autostradowego Wrocław Południe (A4) pozwala na sprawny transport w kierunku Czech, Niemiec oraz praktycznie wszystkich miast Polski.

Marek Dobrzycki podkreśla, że głównym motorem napędowym Wrocław Campus będzie e-commerce, który skorzysta na międzynarodowym potencjale inwestycji. – Sektor e-handlu w Europie na koniec 2021 roku był wart ok. 730 mld dolarów, a według prognoz ma osiągnąć 1,2 bln dolarów w 2025. Polska ze względu na strategiczne położenie stała się hubem dla największych rynków Starego Kontynentu, a Dolny Śląsk to jeden z najważniejszych ośrodków – informuje.

Firma Panattoni na Dolnym Śląsku zrealizowała już łącznie ok. 2,5 mln mkw., a w realizacji dewelopera są powierzchnie magazynowe o łącznej powierzchni ponad 200 tys. mkw. Sam Wrocław Campus po rozbudowie będzie dysponował 350 tys. mkw. w ramach 6 budynków na obszarze 75 hektarów. Z nowoczesnych i proekologicznych powierzchni magazynowych w ramach kompleksu korzystają już giganci branży e-commerce oraz automotive: ID Logistics/Amazon, koreański operator logistyczny Unico oraz producent kabli samochodowych Leoni.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA