Panattoni sprzedaje Panattoni Park Tricity North koło Gdyni czeskiemu inwestorowi TrigeaPanattoni

Panattoni sprzedaje Panattoni Park Tricity North koło Gdyni czeskiemu inwestorowi Trigea

Orzech
Orzech
REKLAMA

Panattoni, największy w Europie deweloper i inwestor kapitału na rynku nieruchomości przemysłowych oraz logistycznych, sprzedał czeskiemu funduszowi Trigea Nemovitostní Fund – spółce inwestycyjnej należącej do czeskiej Grupy Partners – w pełni wynajęty park dystrybucyjny Panattoni Park Tricity North. Nieruchomość klasy A o powierzchni 46 000 mkw. jest piątym trójmiejskim parkiem Panattoni, a pierwszym w pobliżu Gdyni, miasta portowego na wybrzeżu Bałtyku.

Trójmiasto to obszar metropolitalny w województwie pomorskim obejmujący trzy miasta położone nad Zatoką Gdańską – Gdańsk, Gdynię i Sopot. Posiada łatwy dostęp do dwóch głównych paneuropejskich korytarzy transportowych, łączących Skandynawię z Europą Południową, a także z krajami graniczącymi z Bałtykiem, w tym Litwą, Łotwą i Estonią.

Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni Europe and India, powiedział: – Udana sprzedaż tego dobrze zlokalizowanego aktywa świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne o wysokich parametrach zrównoważonego rozwoju. Region Trójmiasta jest największym ośrodkiem portowym i jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w kraju.

Panattoni
REKLAMA

Panattoni Park Tricity North charakteryzuje się dużą liczbą doków, bramami wjazdowymi z poziomu zero, przestronnymi placami serwisowymi, a także energooszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami, zgodnymi z wymogami certyfikatu BREEAM "Good". Obiekt znajduje się w odległości nieco ponad 20 kilometrów od lotniska i zaledwie ośmiu kilometrów od głębokowodnego terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia.

Inż. Tomáš Trčka, Prezes Zarządu Trigea Nemovitostní Fund, SICAV, a.s., powiedział: – To nasza druga inwestycja w Polsce. Pokazuje naszą wiarę w siłę rynku logistycznego w Polsce i atrakcyjność Trójmiasta, jako miejsca docelowego dla międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych.

Firmie Panattoni doradzały firmy DLA Piper i Albaluna Investments Sp. z o.o. Kupującego wspierała firma Cushman & Wakefield oraz Arcadis, Baker McKenzie i Greenberg Traurig Nowakowska-Zimoch Wysokiński Sp.k.

Strony uzgodniły, że nie ujawnią wartości transakcji.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA