Pod Krakowem trwa budowa nowego magazynu dla francuskiego koncernu Royal Canin Atlas Ward Polska / youtube

Pod Krakowem trwa budowa nowego magazynu dla francuskiego koncernu Royal Canin

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Logicor realizuje strategiczny obiekt logistyczny w pobliżu Krakowa dla znanego na całym świecie francuskiego producenta karmy dla zwierząt Royal Canin. Projekt obejmuje zakup niezależnej działki i budowę nowoczesnego magazynu klasy A, który będzie sąsiadował z istniejącym obiektem Royal Canin w pobliżu Krakowa.

Jest to strategiczny krok w rozwoju dla fabryki Royal Canin Niepołomice, która obecnie obsługuje 24 rynki europejskie i azjatyckie. Obiekt o powierzchni 26,5 tys. mkw. zapewni firmie Royal Canin nową, elastyczną przestrzeń, która wesprze jej długoterminowy rozwój. W magazynie zostaną zastosowane zrównoważone rozwiązania, takie jak panele słoneczne do podgrzewania wody użytkowej, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, systemy inteligentnych liczników czy instalacje szarej wody. W planie jest także uzyskanie certyfikatu BREEAM Very Good (lub równoważnego), zgodnie z polityką ESG firmy Logicor. Ponadto, obiekt będzie wyposażony w innowacyjne technologie, które w pełni zautomatyzują ruch na terenie magazynu.

Atutem obiektu będzie jego strategiczna lokalizacja – 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4.

– Przy stale wzrastającym popycie na produkty Royal Canin i naszych rosnących potrzebach na przestrzeń magazynową w Polsce, wkrótce osiągniemy limit w dotychczasowej lokalizacji w pobliżu Krakowa. Dzięki tej inwestycji zabezpieczymy przestrzeń dla przyszłego rozwoju naszej działalności, miejsce na nowe możliwości, lepszą efektywność i niższą emisję CO2 – wyjaśnia Agnieszka Sadowska, CNE Supply Chain Director w Royal Canin Polska.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Atlas Ward Polska z Wrocławia.

– Klienci potrzebują doświadczonych partnerów realizując kompleksowe projekty, które łączą w sobie zakup gruntów, budowę obiektu i zarządzanie nieruchomością. Inwestycja dla Royal Canin Polska to nowoczesna, wydajna i zrównoważona powierzchnia magazynowa w pełni dostosowana do potrzeb rozwoju naszego Klienta. Projekt ten jest odzwierciedleniem perspektywicznej strategii Logicor – czyli nawiązywania długotrwałych partnerstw zapewniających elastyczną przestrzeń i tworzących unikalną wartość dla obu stron – mówi Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor.

Atlas Ward Polska / youtube
REKLAMA
Logicor
Logicor
Logicor
Logicor

O inwestorze:

Royal Canin SAS to francuska firma zajmująca się produkcją karm dla psów i kotów. Założona w 1968 roku przez lekarza weterynarii dr. Jeana Cathary. Główna siedziba spółki znajduje się obecnie w południowej Francji, w miejscowości Aimargues, w departamencie Gard, w regionie Oksytania. Od 2002 roku należy do amerykańskiego koncernu Mars, Incorporated, właściciela takich marek karm dla zwierząt jak Whiskas i Pedigree. Poprzez spółki córki grupa Royal Canin obecna jest w prawie 100 krajach na całym świecie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA