Pogonowskiego 73 to powstająca w samym sercu Łodzi inwestycja mieszkaniowa, realizowana przez Profit Development. Tu swoje miejsce na Ziemi znajdą miłośnicy śródmiejskiego klimatu, którzy szukają wysokiego standardu bez konieczności przenoszenia się na obrzeża miasta i rezygnacji z wygód życia w centrum dużej metropolii.
Budowa Pogonowskiego 73 jest już na etapie fundamentów. W kaskadowej zabudowie, otoczonej bujną zielenią, powstaną 143 mieszkania z dużymi oknami, do których przynależeć będą przestronne tarasy i balkony. Na terenie wokół budynku pojawi się również boisko do gry w bule i przestrzenie służące integracji mieszkańców. Oprócz tego przygotowane będą 143 miejsca rowerowe i 85 parkingowe dla samochodów.
Ulica Pogonowskiego, podobnie jak i całe Stare Polesie, od kilku lat przechodzi rewitalizację, obejmującą remonty kamienic i ulic czy liczne nasadzenia roślinne. Powstają tu również nowe ośrodki rozwoju i integracji społecznej mieszkańców. A rozwój okolicy wpływa nie tylko na komfort życia i bezpieczeństwo, ale – jak zapewnia deweloper – również na wartość inwestycyjną nieruchomości.
Wszystko na wyciągnięcie ręki
Lokalizacja w tętniącym życiem, ścisłym centrum Łodzi sprawia, że przyszli mieszkańcy inwestycji Profit Development będą mieć dogodny dostęp do pełnej infrastruktury handlowo-usługowej. W najbliższej okolicy znajdują się sklepy, restauracje, galeria handlowa, a także parki, siłownie czy aquapark. Błyskawicznie można się stąd dostać także w inne części miasta.
– Na Pogonowskiego spodoba się również wszystkim miłośnikom miejskiego życia, którzy chcą być jak najbliżej łódzkiej kultury i wydarzeń. W okolicy znajdują się domy kultury, literatury, Centrum Nauki i Techniki EC1, a na OFF Piotrkowską można wybrać się spacerem – podkreślają przedstawiciele dewelopera.
Warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa ostatnie z wymienionych miejsc. W zlokalizowanym przy ulicy Targowej zespole budynków dawnej Elektrowni Łódzkiej mieści się obecnie najnowocześniejsze w Polsce planetarium, Narodowe Centrum Kultury Filmowej, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, a także sale konferencyjne i hale pod organizację wydarzeń, w tym największa secesyjna Hala Maszyn.
W 2018 roku otwarto tu wspomniane, interaktywne Centrum Nauki i Techniki – to największa pod względem powierzchni tego typu placówka w kraju. Na prawie 8,5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej stanęły trzy ścieżki edukacyjne. Pierwsza dotyczy przetwarzania energii, druga rozwoju wiedzy i cywilizacji, a trzecia pozwala zgłębić tajemnice mikro- i makroświata.
Bardzo ważnym miejscem na kulturalno-rozrywkowej mapie Łodzi jest też OFF Piotrkowska Center w dawnej fabryce Franciszka Ramischa przy ulicy Piotrkowskiej. To sztandarowy przykład udanej rewitalizacji, a koncepcja OFF-a mieści w sobie działania z pogranicza kultury, sztuki, ekologii, zrównoważonego rozwoju oraz biznesu. Znajdziemy tu świetne restauracje, bary i puby, pracownie artystyczne czy sklepy uznanych, lokalnych marek.