POLREGIO S.A. zainwestuje 40 mln zł w Skarżysku-KamiennejPixabay, Zdjęcie ilustracyjne

POLREGIO S.A. zainwestuje 40 mln zł w Skarżysku-Kamiennej

Orzech
Orzech

POLREGIO S.A. zainwestuje w Skarżysku-Kamiennej. Firma wybuduje halę utrzymania taboru kolejowego. Koszt inwestycji wyniesie 40 mln zł. Przedsięwzięcie powstanie na terenie podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Starachowice".

POLREGIO S.A. wybuduje nowoczesną, ekologiczną i efektywną energetycznie halę, która pomieści warsztaty, magazyn wysokiego składowania, zaplecze socjalno-biurowe oraz myjnię dla pociągów. Zakończenie budowy planowane jest na I kw.2023 r.

Budowa w Skaryżysku-Kamiennej rozpoczęła się oficjalnie 4 kwietnia. Inwestycja o wartości 40 mln zł zapewni zatrudnienie 60 osobom, z czego 20 to nowe etaty. Inwestycja jest możliwa do realizacji, dzięki podpisanej w 2020 roku wieloletniej umowy ramowej pomiędzy POLREGIO S.A. a Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

REKLAMA