Czy zarobisz na akcjach deweloperów?

Czy zarobisz na akcjach deweloperów?

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Czy inwestor giełdowy powinien interesować się w tym momencie akcjami deweloperów? W które spółki zainwestować by odnieść największy zysk, a których lepiej się wystrzegać. Przyjrzeliśmy się ostatnim rekomendacjom analityków giełdowych.

 

Na wstępie należy przypomnieć, iż na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie notowani są zarówno typowi deweloperzy mieszkaniowi, jak i deweloperzy działający w sektorze nieruchomości komercyjnych. To sprawia, iż ich perspektywy należy oceniać w kontekście kondycji rynku, na którym działają, a te są zgoła odmienne.


Według analityków giełdowych w najbliższym czasie nie warto nastawiać się na duże zyski z inwestycji w akcje spółek deweloperskich, szczególnie tych działających na rynku mieszkaniowym. Nie najlepiej przedstawiają się ich perspektywy w bieżącym roku z uwagi na sytuację rynkową - wciąż dużą nadpodaż mieszkań, słabą sprzedaż i ciągłą presję cenową. Znacznie bardziej korzystnie prezentują się z kolei perspektywy rynku nieruchomości komercyjnych, dlatego rozważający zakup akcji powinni zwrócić się w pierwszej kolejności w stronę spółek działających w tym sektorze.

 

REKLAMA

Rekomendacje dla akcji z sektora deweloperówNazwa spółkiSektor, w którym specjalizuje się spółkaRekomedacja (wystawca)BBI Developmentnieruchomości komercyjneAkumuluj (BRE Dom Inwestycyjny)Dom Developmentnieruchomości mieszkanioweSprzedaj (BRE Dom Inwestycyjny)
Sprzedaj (Espirito Santo)
Sprzedaj (KBC Securities)Echo Investmentnieruchomości komercyjneAkumuluj (BRE Dom Inwestycyjny)
Kupuj (KBC Securities)
Trzymaj (Raiffeisen)GTCnieruchomości komercyjneTrzymaj (BRE Dom Inwestycyjny)
Redukuj (Erste Securities DI)
Kupuj (KBC Securities)J. W.  Constructionnieruchomości mieszkanioweRedukuj (BRE Dom Inwestycyjny)P. A. Novanieruchomości komercyjneKupuj (BRE Dom Inwestycyjny)Polnordnieruchomości mieszkanioweTrzymaj (BRE Dom Inwestycyjny)
Trzymaj (Raiffeisen)Robygnieruchomości mieszkanioweTrzymaj (PKO Dom Maklerski)
Trzymaj (BRE Dom Inwestycyjny)Ronsonnieruchomości mieszkanioweTrzymaj (KBC Securities)Opracowanie: Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A. 


 

W gronie deweloperów notowanych na GPW oczywiście znaleźć można spółki, które prezentują się lepiej na tle konkurencji. Niestety w większości przypadków kurs już odzwierciedla tę pozycję. W przypadku spółek mających ostatnio pewne problemy większe ryzyko jest już również odzwierciedlone w cenie akcji. To wszystko sprawia, iż szanse na istotny zarobek przez inwestora giełdowego nie są obecnie zbyt duże.

 

Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA