Deweloperzy mieszkaniowi na wysokich obrotach

Deweloperzy mieszkaniowi na wysokich obrotach

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

W 2015 r. deweloperzy mieszkaniowi nie zwalniają mocnego tempa. Bardzo dobra sprzedaż notowana w ostatnich miesiącach motywuje ich do rozpoczynania kolejnych budów. Liczba uzyskiwanych pozwoleń wskazuje także, iż pozytywnie oceniają perspektywy swojego biznesu w najbliższej przyszłości.

 

Wyraźne ożywienie w branży deweloperskiej trwa już od początku 2014 r. Analiza statystyk obrazujących dostarczaną na rynek „świeżą” ofertę na trzech największych rynkach lokalnych w Polsce – Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, zaprezentowana na poniższym wykresie bardzo dobrze to potwierdza. Pierwsze miesiące bieżącego roku wpisały się w obserwowane trendy wzrostowe – w każdym z zaprezentowanych miast osiągnięte w tym czasie wyniki uległy poprawie w relacji do analogicznego okresu 2014 r.

 

Oczywiście firmy działające w największych miastach są głównym „motorem” wzrostu całej branży deweloperskiej, ale widoczną poprawę widać także w danych ogólnopolskich. Na silny wzrost aktywności w 2014 r. i dobrą ocenę najbliższych lat wskazuje fakt, iż po raz pierwszy od boomu 2006-2007 liczba mieszkań na które wydano pozwolenia, przypadająca na deweloperów, była większa niż w budownictwie jednorodzinnym. W I kw. 2015 r. sytuacja taka utrzymała się.

REKLAMA

 

Co więcej rośnie liczba rozpoczynanych budów. O sile ożywienia w branży deweloperskiej świadczy także fakt, iż w trzech pierwszych miesiącach bieżącego roku rozpoczęto budowę większej liczby mieszkań deweloperskich niż domów jednorodzinnych.

 

Jarosław Mikołaj Skoczeń

Grupa Emmerson S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA