Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna pod Warszawą budowę Laboratorium Hardware-in-the-LoopPGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczyna pod Warszawą budowę Laboratorium Hardware-in-the-Loop

Orzech
Orzech
REKLAMA

PGZ S.A. i HOCHTIEF Polska S.A. zawarły umowę generalnego wykonawstwa robót budowlanych w ramach inwestycji Laboratorium Hardware-in-the-Loop. Jest to druga z umów zaplanowanych w zakresie robót budowlanych dla tej inwestycji. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Wojskowych Zakładów Elektronicznych S.A. w Zielonce, wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PGZ.

Firma HOCHTIEF Polska S.A., jako podmiot odpowiedzialny za kompleksową realizację prac budowlanych i montażowych, została wybrana do roli generalnego wykonawcy w otwartym postępowaniu zakupowym przeprowadzonym przez PGZ S.A. Prace budowlane zaplanowane są na okres 60 tygodni od dnia zawarcia umowy i zakończą się uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie dla kompletnej infrastruktury, w ramach której zostaną zainstalowane i zintegrowane urządzenia do symulacji rakiet, w tym m.in. system gimbala, przekazywane w ramach offsetu dla I fazy programu WISŁA. Ponadto infrastruktura pozwoli na rozwój Laboratorium HWIL poprzez instalację dodatkowego oprzyrządowania badawczego, w tym m.in. specjalistycznej komory bezodbiciowej do testowania głowic radiolokacyjnych rakiet, którego pozyskanie planowane jest w ramach zobowiązań offsetowych związanych z II fazą programu WISŁA.

– Dziś znajdujemy się w kluczowym dla inwestycji momencie, jakim jest podpisanie umowy na generalne wykonawstwo robót budowlanych Laboratorium HWIL. Wybraliśmy do tego zadania doświadczonego partnera, który od strony budowlanej, pomoże nam zrealizować nasze ambicje i aspiracje w zakresie dalszego rozwoju branży rakietowej w Grupie Kapitałowej PGZ. Nowoczesne Laboratorium HWIL, wyposażone w odpowiednie systemy oraz oprzyrządowanie badawcze jest niezbędne, aby w następnych latach włączyć się w rozwój techniki rakietowej i sprostać, jako przemysł, wyzwaniom bezpieczeństwa u naszych granic i wnieść wkład w budowę zdolności rakietowych polskiej armii – powiedział Roger Burek-Bors, kierownik projektu HWIL w PGZ S.A.

– Rozpoczynamy budowę projektu, jakim jest laboratorium rakietowe Hardware In-The-Loop, dla Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Możliwość realizacji tego przedsięwzięcia jest dla nas cennym doświadczeniem, ponieważ będzie to jedyny tego typu obiekt w Polsce. Cieszymy się, że HOCHTIEF Polska weźmie pośredni udział w procesie wzmacniania potencjału obronnego naszego kraju. Chciałbym pogratulować całej ekipie, która wykonała ogromną pracę, byśmy mogli realizować dla Państwa ten projekt – mówi Tadeusz Blecha, prezes zarządu HOCHTIEF Polska S.A.

PGZ S.A.
PGZ S.A.
PGZ S.A.
PGZ S.A.
REKLAMA
PGZ S.A.
PGZ S.A.
PGZ S.A.
PGZ S.A.

Laboratorium HWIL będzie służyło do modelowania i symulacji systemów rakietowych, w tym rakiet, w szczególności w zakresie badania procesu naprowadzania. Oprócz implementacji nowego podejścia do projektowania rakiet, umożliwi przeniesienie większości kosztownych prób poligonowych, które są niezbędne w procesie rozwoju tego typu sprzętu wojskowego, do środowiska laboratoryjnego, co znacznie zredukuje koszty i przyspieszy dostawy gotowych produktów.

Zarządcą Laboratorium HWIL jest PGZ S.A., która integruje i koordynuje działania poszczególnych spółek PGZ zaangażowanych w to przedsięwzięcie tj.: PCO S.A., WZE S.A., PIT-RADWAR S.A. oraz MESKO S.A.

Źródło: PGZ S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA