Ruszyła II edycja konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy

Ruszyła II edycja konkursu na Najlepszy Projekt Mieszkaniowy

Polska
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Już po raz drugi Polski Związek Firm Deweloperskich ogłosił konkurs na „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015”. Celem przedsięwzięcia jest promowanie inwestycji, które wyróżniają się stylem, użytecznością, dopasowaniem do przestrzeni miejskiej oraz idą ramię w ramię z duchem ekologii. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, a także Stowarzyszenia Architektów Polskich. W Radzie Konkursowej zasiądą m.in. prof. Ewa Kuryłowicz, Mariusz Ścisło czy Rafał Schurma. Projekty można zgłaszać do końca października 2015 roku.

 

Organizatorem konkursu jest Polski Związek Firm Deweloperskich, który jest największą organizacja branżowa skupiająca ponad 100 deweloperów z całej Polski. Firmy należące do PZFD mają wieloletnie doświadczenie i tworzą wspólnie blisko 40% mieszkań dostępnych na rynku. Członkowie stowarzyszenia to firmy rzetelne, wiarygodne, stosujące nie tylko Kodeks Dobrych Praktyk, ale także świadome konieczności budowania partnerskiego i otwartego dialogu z Klientem, a także dbałość o jakość przestrzeni publicznej, w której żyjemy. Celem konkursu „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” jest docenienie pracy przedsiębiorców, którzy budując domy tworzą wysokiej jakości tkankę miejską. Polski Związek Firm Deweloperskich kładzie duży nacisk na ten aspekt działalności inwestorów organizując otwarte konkursy i szkolenia dla swoich członków.

 

REKLAMA

Nie tylko strona czysto wizualna, ale też niewidoczne na pierwszy rzut oka niuanse techniczne czy walory architektoniczne, nie umkną czujnemu oku oceniających specjalistów. Projekty będą oceniane w kilku kategoriach: Zespoły budynków jednorodzinnych i wielorodzinnych; Budynek jednorodzinny i wielorodzinny; Zabudowa przyjazna środowisku, Zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju; Budownictwo niskoenergetyczne oraz Projekt najlepszej rewitalizacji. Swoje inwestycje mogą zgłaszać wszystkie firmy prowadzące działalność deweloperską, jedynie pod warunkiem, że budynek otrzymał już pozwolenie na użytkowanie. Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali na początku grudnia 2015 roku. Prace można zgłaszać do końca października za pomocą formularza dostępnego na stronie: www.konkurs.pzfd.pl.

 

Nie ulega wątpliwości, że o rozwoju miast decydują nie tylko władze i samorządy. Kształt i kierunek zmian nowoczesnych metropolii zależy również od podmiotów prywatnych realizujących inwestycje komercyjne. Rolą stowarzyszeń takich jak PZFD jest dbałość o to, aby odbywało się to zgodnie z europejskimi standardami. Konkursy takie jak ten na “Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” są ukoronowaniem pracy i wyrazem dbałości o jakość architektury mieszkaniowej w Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA