Unijne cuda w województwie śląskim

Unijne cuda w województwie śląskim

graviteo
REKLAMA

Organizowany od pięciu lat przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konkurs ,,Polska Pięknieje - 7 cudów Funduszy Europejskich" co roku przynosił nagrodę dla projektu z terenu województwa śląskiego. Nie inaczej było i w tegorocznej edycji.

Podczas uroczystej gali w Teatrze IMKA w Warszawie, nagrodę główną w kategorii ,,turystyka aktywna" wręczono Gminie Wilkowice za projekt ,,Budowa tras do narciarstwa biegowego w partiach szczytowych Magurki Wilkowickiej".


Gotowe trasy zostały oddane do użytku w grudniu ubiegłego roku i w minionym sezonie służyły już narciarzom odwiedzającym Beskid Mały. Inwestycję wsparły środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w wysokości 1,37 mln zł, przy całkowitych kosztach 1,72 mln zł. To jeden z 28 projektów składających się na projekt kluczowy ,,Rozwój infrastruktury turystycznej Subregionu Południowego".


Jest to tym bardziej satysfakcjonujące wyróżnienie, że w tym roku konkurencja była naprawdę spora - do Biura Konkursowego napłynęło aż 256 zgłoszeń. Po ich analizie i selekcji w ścisłym gronie 19 nominacji znalazły się 2 projekty z naszego regionu - oprócz przedsięwzięcia Gminy Wilkowice zgłoszono również projekt ,,KOTEK - komputerowe okno tarnogórskiej edukacji kulturalnej" Gminy Tarnowskie Góry (nominowany w nowej kategorii ,,miejsce przyjazne dzieciom").

,,Polska Pięknieje" to prestiżowy, ogólnopolski konkurs promujący projekty unijne, które w istotny sposób przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności turystycznej i kulturalnej naszego kraju.


Informacje o nagrodzonym projekcie na stronie RPO:

Pełna lista nagrodzonych projektów na portalu Funduszy Europejskich.


Przypomnijmy laureatów z województwa śląskiego w poprzednich latach:

I edycja - 2008:

PRESSO S.C. w Cieszynie za projekt: ,,Design Alive! żywa galeria design", dofinansowany ze środków ZPORR 2004-2006 (kategoria: produkt promocyjny).

REKLAMA

II edycja - 2009:

Miasto Ustroń (lider projektu) za projekt: "Program rozwoju i promocji produktów turystycznych oraz kulturowych Beskidzkiej 5", dofinansowany ze środków ZPORR 2004-2006 (kategoria: produkt promocyjny).

III edycja - 2010:

Zespół Pieśni i Tańca ,,Śląsk" im. Stanisława Hadyny za projekt: "Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej" dofinansowany ze środków ZPORR 2004-2006 (kategoria: zabytek).

IV edycja - 2011:

Fundacja im. Zofii Kossak za projekt: ,,Adaptacja zabytkowych ruin dworu Kossaków wraz z ich otoczeniem w Górkach Wielkich na cele kulturalne" dofinansowany ze środków RPO WSL 2007-2013 (nagroda internautów).

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA